Tāpat ministrs aicinājis aktualizēt interneta vietnēs publiski pieejamo informāciju, atjaunojot to ar aktuālo politisko un ekonomisko situāciju pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.
Lai gan vairākas SM kapitālsabiedrības pamatā darbojas tikai Latvijas iekšējā tirgū un tām nav vajadzības attīstīt eksportu un veidot sadarbību ar valstīm, kurām vieglāk ir komunicēt krieviski, joprojām to internetā vietnēs ir atrodams atsevišķs saturs krievu valodā. Tāpat ir dažādi vizuālie materiāli un grafiskie risinājumi, kur Krievija līdzās citiem partneriem ir atainota kā viena no eksporta mērķa valstīm.
Vitenbergs norāda, ka Krievijas militārais iebrukums Ukrainā, veicot neskaitāmus kara noziegumus un zvērības pret ukraiņu tautu, ir rosinājis piemērot plašu sankciju loku gan no Latvijas, gan no Eiropas Savienības puses.
"Ir nepieņemami, ka joprojām tiek komunicēts valodā, kuras nācija ir nodarījusi tik neiedomājamu postu. Mēs darām visu iespējamo, lai maksimāli mazinātu kravu pārvadājumus ar Krieviju, tajā pašā laikā ne mazāk svarīgi ir pārcirst šo mentālo saiti, kas atsevišķām ministrijas kapitālsabiedrībām velkas līdzi gadu desmitiem," uzsver Vitenbergs.
Kā rīkojuma izpildes termiņš norādīts šī gada 7.februāris.
Aģentūras LETA novērojumi liecina, ka šobrīd teju visu SM kapitālsabiedrību mājaslapās ir pieejama informācija tikai latviešu un angļu valodā. Vienīgā SM kapitālsabiedrība, kuras mājaslapā ir pieejama informācija arī citās valodās, ir nacionālā lidsabiedrība "airBaltic".