Tas būtu jādara, lai aizstāvētu intereses, stiprinātu valsts atpazīstamību starptautisko partneru vidū, atbalstītu Latvijas uzņēmējus jaunu ekonomisko iespēju apgūšanā tālākajos kontinentos, pilnvērtīgāk nodrošinātu konsulāros pakalpojumus Latvijas valstspiederīgajiem pasaulē un atbalstītu diasporu.
"Šobrīd vēstniecību pārklājums nav vērtējams kā optimāls, un to atvēršana ir nākamo gadu uzdevums," sacīts ziņojumā.
Tāpat ziņojumā norādīts, ka jautājums par vēstniecības atvēršanu Austrālijā ilgstoši ir bijis Ārlietu ministrijas (ĀM) dienaskārtībā. Minētā vēstniecība nodrošinātu efektīvu Latvijas interešu pārstāvniecību Klusā okeāna reģionā un veicinātu saikni ar Latvijas diasporu, divpusējo attiecību attīstību un ekonomisko sadarbību.
"Lai gan bija plānots vēstniecību Austrālijā atvērt 2020.gadā, ĀM, ņemot vērā kopējās valdības prioritātes, piekrita vēstniecības atvēršanu atlikt. Šis jautājums tiks virzīts nākamo gadu valsts budžeta plānošanas procesā," teikts ziņojumā.
Ziņojumā rakstīts, ka Brazīlija, kas Latīņamerikā ir lielākā reģiona valsts ar labi organizētu un reģionā lielāko latviešu diasporu, ir "loģiska izvēle potenciālai reģionālai vēstniecībai". Tāpat tiek izvērtēta vēstniecības izveides nepieciešamība Āfrikā.
Dažādas iespējas varētu radīt arī Latvijas vēstniecība Indonēzijā, ar kuru Latvijai ir aktīvākais divpusējais politiskais dialogs no visām Dienvidaustrumāzijas valstīm. Indonēzijas tirgus ar tās 260 miljoniem iedzīvotājiem paver plašas iespējas preču un pakalpojumu eksportam, norādīts ziņojumā.
ĀM savus priekšlikumus vēstniecību un pārstāvniecību tīkla paplašināšanai plāno apkopot un virzīt atsevišķā informatīvajā ziņojumā, ko izskatīs valdībā.
ļuļa
Aleluja
zvirbulēns