Dienesta vadītāja atzina, ka sākta laba sadarbība ar vairākiem nefinanšu sektora nozares dalībniekiem, piemēram, advokātiem, tomēr ir arī tādi, kas cenšas izmantot situāciju, lai vēl vairāk noņemtu no sevis atbildību.
Pēc Znotiņas teiktā, regulāri jārada situācija, lai nefinanšu sektors saprastu, ka viņus kāds vēro. Jābūt adekvātiem sodiem, kas motivē iesniegt ziņojumus un motivē izvairīties no aizdomīgas naudas vai kriminālām darbībām savā biznesā. Tāpat jāturpina izglītošanas darbs, lai dažādu nozaru pārstāvji apzinātos savus pienākumus, izveidotu iekšējās kontroles sistēmas, raidījumā atzina Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece Līga Kļaviņa. Jau tagad Valsts ieņēmumu dienestā izveidota atsevišķa pārvalde, kas nodarbojas ar uzraudzību, apmācību, pārbaudēm, un jau tagad ir redzams progress arī šajā jautājumā.
Pēc Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Pētera Putniņa teiktā, ir arī svarīgi neiebraukt otrā grāvī, kas apgrūtinātu reālu un godīgu biznesu un cilvēkus individuāli, piemēram, nepamatoti viņiem slēdzot kontus bankās.
Putniņš norādīja, ka jau šobrīd darbības, kas šajā jomā veiktas pēdējā gada laikā, atstājušas ietekmi bankās un "banku darbinieku psihē", un norādīja uz gadījumu, kad banka pieprasījusi informāciju par to, kā 1992. gadā uzņēmums sadalījis peļņu.
"Tas ir absolūts pārspīlējums.. nedrīkstam padarīt procesu par neiespējamu un nostādīt sevi smieklīgā stāvoklī," uzsvēra FKTK vadītājs.
VVZ
Gregs Millers
Gena