Zviedrjas vēstniecībā skaidroja, ka angļu Wikipedia versijā ir vismaz četras reizes vairāk rakstu par vīriešiem nekā sievietēm. Deviņi no desmit Wikipedia redaktoriem ir vīrieši. Dati var nedaudz atšķirties katrā valstī, bet tendences ir vienādas. Šo statistiku ir apņēmušās mainīt 50 valstis visā pasaulē, tajā skaitā Latvija, radot kustību WikiGap.
Šī ir Zviedrijas Ārlietu ministrijas iniciatīva, kas tiks īstenota apmēram 50 pasaules valstīs, taču katrā tas tiks darīts nedaudz citādi.
Latvijā savu dalību iniciatīvā ir apstiprinājušas televīzijas raidījumu vadītāja Eva Johansone, deputāte Lolita Čigāne, aktrise Dārta Danēviča, žurnāla Una galvenā redaktore Džīna Briška, sarunu festivāla Lampa direktore Ieva Morica un daudzas citas sievietes. Tomēr ikviens tiek aicināts iesaistīties rakstīšanas procesā.
Wikipedia ir pasaulē lielākā tiešsaistes enciklopēdija, ko veido tās lietotāji. Pastāvošā dzimuma nevienlīdzība šajā mājaslapā atspoguļo arī nevienlīdzību, kas pastāv lielā daļā sabiedrības, norādīja vēstniecībā.
Dzimumu vienlīdzība ir Zviedrijas valdības centrālā prioritāte. Zviedrijas vēstniece Rīgā Annika Jagandere uzsver, ka Zviedrija ir pirmā valsts pasaulē ar feminisma ārpolitiku, kas izriet no taisnīgumā un cilvēktiesībās balstītas morālās pārliecības. Vēstniece uzskata, ka dzimumu vienlīdzība ir arī būtisks priekšnosacījums mieram, drošībai un ilgtspējīgai izaugsmei.
...
reptilis
Petach Krustinghk