Šai sarakstā gan nav Japānas premjerministra Sindzo Abes vārda, toties tajā pieminēts tirdzniecības ministrs Joiči Mijadzava un Japānas Bankas prezidents Haruhiko Kuroda. Kā norāda WikiLeaks, izspiegošana sākta jau vismaz Abes neilgajā pirmajā amata pilnvaru termiņā, tātad no 2006.gada. Tagadējais valdības vadītājs vēlreiz atgriezās amatā 2012.gadā.
Japāna ir viena no Vašingtonas galvenajām sabiedrotajām Āzijas un Klusā okeāna reģionā. Abas puses regulāri konsultējas par aizsardzības, ekonomikas un tirdzniecības jautājumiem.
"Šie ziņojumi parāda, cik dziļi ASV uzraudzījusi Japānas valdību. Tie liek domāt, ka izlūkdati vākti no daudzām Japānas valdības ministrijām un birojiem," norāda WikiLeaks. "Dokumenti uzrāda labu informētību par Japānas iekšējām diskusijām jautājumos, kas, cita starpā, saistīti ar tirdzniecību, kodoljomu un klimata pārmaiņu politiku."
Tokija pagaidām nav reaģējusi uz minēto dokumentu publiskošanu.
WikiLeaks šovasar nodevusi atklātībai arī dokumentus, kas liecina, ka NSA gadiem ilgi izspiegojusi ASV sabiedrotos, tostarp gan Vācijas kancleri Angelu Merkeli un viņas tuvākos padomniekus, gan viņu priekštečus, gan vairākus ministrus un trīs pēdējos Francijas prezidentus.
Jurij