Džonss bija ceļā uz Kanādu, lai Toronto uzstātos ar uzrunu par musulmaņu pasaulē vardarbīgas demonstrācijas izraisījušo antiislāmisko filmu Innocence of Muslims (Musulmaņu nevainība).
Pats Džonss uzskata, ka Kanādā nav ielaists, jo varasiestādes bijušas "satrauktas par pasākumu, kuru mēs plānojām apmeklēt un kurā plānojām runāt".
Džonss vēlējās piedalīties pasākumā, kam dots nosaukums Canadians united against terror (Kanādieši vienoti pret terorismu). Pasākuma rīkotāji norāda, ka mītiņš notiks par spīti tam, ka Džonss nevarēs ierasties.
Pagājušajā mēnesī Džonsam tika liegta iebraukšana Vācijā. Pretrunīgi vērtēto mācītāju uz Vāciju bija uzaicinājusi kāda galēji labējo organizācija. Vācijas varasiestādes lēmumu neielaist Džonsu valsts teritorijā skaidroja ar bažām, ka tas varētu būt pretrunā ar "interesēm nodrošināt sabiedrisko kārtību".
Plašāka sabiedrība par Džonsu uzzināja 2010.gadā, kad viņš piedraudēja 11.septembra teroraktu gadadienā sarīkot Korāna eksemplāru dedzināšanas akciju. Iecere Tuvajos Austrumos un Āzijā izraisīja nemierus, kuros dzīvību zaudēja 20 cilvēki.
Savukārt 2011.gada 20.martā Džonsa draudzē tika sarīkota "Korāna tiesa", un tās noslēgumā musulmaņu svēto rakstu eksemplārs tika sadedzināts. Šoreiz nekārtības izraisījās pamatā Afganistānā, un tajās dzīvību zaudēja 30 cilvēki, arī vairāki starptautisko organizāciju darbinieki.
Kā ziņots, 13 minūšu garā filma, kas ar nosaukumu Musulmaņu nevainība parādījusies internetā, izraisījusi sašutumu islāmticīgajā pasaulē.
11.septembrī satrakots pūlis Lībijas austrumos uzbruka ASV konsulātam Bengāzī. Uzbrukuma laikā gāja bojā ASV vēstnieks un vēl trīs amerikāņu diplomāti. Tam sekojusi virkne vardarbīgu protesta akciju arī citās musulmaņu valstīs, kas prasījušas jau desmitiem cilvēku dzīvību.