24 gadus vecajam Meningam ir izvirzītas 22 apsūdzības. Nopietnākā no tām ir apsūdzība "palīdzības sniegšanā ienaidniekam", par kuru viņam var tikt piespriests mūža ieslodzījums.
Tiesas sēdē, kas notika armijas bāzē pie Vašingtonas, armijas tiesnese Denīza Linda jautāja Meningam, vai viņš saprot savas tiesības un izvirzītās apsūdzības. Menings īsi atbildēja: "Jā, jūsu godība."
Menings atteicās atzīt vai noliegt savu vainu, bet viņam ir tiesības atturēties no šāda paziņojuma pirms kara tiesas sākuma. Menings arī atteicās paziņot, vai viņš dotu priekšroku tam, ka viņu tiesās viens armijas tiesnesis, vai tam, ka viņu tiesās armijas zvērināto tiesa.
Tiesas sēdē tiesnese aicināja prokurorus un aizstāvības pusi pateikt, kad, viņuprāt, būtu jāsākas karatiesas prāvai. Armijas prokurori deva priekšroku 3.augustam, bet Meninga civilais advokāts Deivids Kumbss lūdza sākt prāvu jūnijā, jo apsūdzētais atrodas ieslodzījumā jau 635 dienas.
Menings tiek apsūdzēts par to, ka no 2009.gada novembra līdz 2010.gada maijam, kad viņš bija izlūkošanas analītiķis Irākā, nelikumīgi lejupielādējis simtiem tūkstošu valdības dokumentu un izraisījis to publicēšanu internetā. 2011.gada martā izvirzītās apsūdzībās teikts, ka Menings esot zinājis to, ka "internetā publicēti izlūkošanas dati ir pieejami ienaidniekam".
WikiLeaks 2010.gadā izpelnījās starptautisku uzmanību, publiskojot desmitiem tūkstošu slepenu ASV militāro dokumentu par karadarbību Afganistānā un Irākā. 2010.gada 28.novembrī tā sāka publiskot vairāk nekā 250 tūkstošus ASV vēstniecību ziņojumu.
WikiLeaks dibinātājs un vadītājs Džuljens Esanžs 2010.gada decembrī noliedza, ka viņš vai viņa organizācija būtu mudinājuši Meningu lejupielādēt slepenus ASV bruņoto spēku un Valsts departamenta dokumentus no valdības datorsistēmas vai palīdzējuši viņam to izdarīt.