Lūgums ANO Drošības padomei izteikts pēc smagām sarunām, kas ilgušas nedēļu, pirmdien sacīja diplomāti.
Ķīna pieprasījusi, lai rezolūcijā, kas jau tikusi pārskatīta trīs reizes, tiktu pieminēta "reģionālā sadarbība", apliecināja avoti.
Rezolūcija sagatavota laikā, kad Afganistānā pieredzētas vairākas institucionālas krīzes, cita starpā pirmdien prezidenta amata zvērestu nodeva gan līdzšinējais valsts galva Ašrafs Gani, kas atbilstoši oficiālajiem rezultātiem uzvarējis vēlēšanās, gan viņa sāncensis Abdulla Abdulla, kas arī apgalvo, ka ir uzvarējis vēlēšanās.
Drošības padome aicina "Afganistānas Islāma Republikas valdību sekmēt miera procesu, cita starpā arī piedaloties sarunās Afganistānas pušu starpā ar plašu un ietverošu sarunu komandu, kas būtu izveidota no Afganistānas politiskajiem un pilsoniskās sabiedrības līderiem, arī sievietēm", teikts rezolūcijas projektā.
ASV lūgums, lai ANO Drošības padome atbalsta vienošanos ar talibiem, šajā forumā ir reti pieredzēts solis attiecībā uz vienošanos, ko kādas ārvalsts valdība noslēgusi ar nemiernieku organizāciju, norādīja diplomāti.
Diplomāti arī bijuši pārsteigti, ka līgumā ir iekļauti divi slepeni pielikumi par cīņu pret terorismu, kas padomes locekļiem ir jāapstiprina, pat nezinot, kas tajos teikts. Viens diplomāts to raksturoja kā kaut ko neticamu.
Krievijas nostāja attiecībā uz rezolūciju ir neskaidra.
Maskava vēl piektdien ļāva noprast, ka tā pret dokumentu varētu iebilst, ņemot vērā, ka ASV noraidīja paziņojumu, ar kuru atbalstīta Krievijas un Sīrijas vienošanās par pamieru Sīrijā.