Runājot ar žurnālistiem Pentagonā dažas stundas pēc Krievijas veiktajiem pirmajiem uzlidojumiem Sīrijā, Kārters paziņoja, ka Krievijas iesaistīšanās asiņainajā konfliktā līdzinās "benzīna liešanai ugunī".
"Krievijas pieeja šeit ir nolemta neveiksmei," sacīja Kārters. "Es ceru, ka viņi nonāks pie punkta, kad viņi mēģinās panākt savus mērķus citādākā veidā, kurā ir vairāk jēgas."
Lai arī Krievija apgalvo, ka tā veikusi uzlidojumus džihādistu grupējuma Islāma valsts pozīcijām, visas liecības norāda uz to, ka grupējums nebija trešdienas triecienu mērķis, pavēstīja Kārters.
"Šķiet, ka uzlidojumi bija rajonos, kur droši vien nav Islāma valsts spēku," sacīja Kārters.
Krievijas Aizsardzības ministra trešdienas vakarā paziņoja, ka tās iznīcinātāji Sīrijā veikuši 20 lidojumus, veicot triecienus pa "astoņiem Islāma valsts mērķiem".
Tikmēr Sīrijas politiskā opozīcija paziņojusi, ka Krievijas gaisa uzlidojumos Sīrijā trešdien gājuši bojā vismaz 36 civiliedzīvotāji un trāpīts teritorijām, kurās nemaz nav teroristu grupējuma Islāma valsts pozīciju.
Arī Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss žurnālistiem Ņujorkā sacīja, ka Krievijas veiktie pirmie uzlidojumi Sīrijā varētu nebūt bijuši vērsti pret Islāma valsti.
Tikmēr ASV aizsardzības resora amatpersona pavēstīja, ka Krievijas uzlidojumi bija vērsti pret opozīcijas spēkiem, nevis Islāma valsti, kā to apgalvo Krievija.
"Mēs neesam redzējuši nevienu uzlidojumu Islāma valstij, mēs esam redzējuši triecienus pret Sīrijas opozīciju," sacīja amatpersona.
Savukārt Baltais nams paziņojis, ka ir "pāragri teikt", kam Krievija veikusi uzlidojumus.
"Visi mērķi šodienas Krievijas gaisa uzlidojumos Homsas ziemeļos bija civiliedzīvotāji," tviterī paziņoja Turcijā bāzētās un Rietumu atbalstītās Sīrijas galvenās opozīcijas organizācijas Sīrijas Nacionālās koalīcijas vadītājs Haleds Hoja.
Hoja, kurš ieradies Ņujorkā uz ANO Ģenerālo asambleju, pavēstīja, ka civiliedzīvotāji nogalināti piecos dažādos apgabalos.
Viņš sacīja, ka apgabali, kuriem Krievija veikusi uzlidojumus, cīnījās ar Islāma valsti un sakāva to pirms gada.
Arī Sīrijas Nacionālās koalīcijas loceklis Samirs al Našars sacīja, ka apgabali, kuriem netālu no Homsas veikušas uzlidojumus Krievijas lidmašīnas, neatrodas Islāma valsts vai Al Qaeda kontrolē.
Tikmēr Sīrijas opozīcijas aktīvistu tīkls Vietējās koordinācijas komitejas ziņoja, ka Krievijas kara lidmašīnas bombardējušas piecas pilsētas, nogalinot 36 cilvēkus, tostarp piecus bērnus.
Homsas apgabals ir nozīmīgs Sīrijas prezidenta Bašara el Asada kontrolei pār Rietumsīriju. Ja to sagrābtu nemiernieki, Asada kontrolētie rietumi tiktu sadalīti divās daļās, nošķirot Damasku no piekrastes pilsētām Latākijas un Tartūsas, kur Krievijai ir savi jūras spēku objekti.