Abilify MyCite aripriprazola tabletes paredzētas šizofrēnijas un maniakālās depresijas pacientiem. Tajās iestrādāts smilšu grauda izmēra sensors, ar kā palīdzību var pārliecināties, ka zāles tiek lietotas, kā arī iespējams noteikt to iedarbību uz pacienta organismu. Šī informācija ar speciālas tehnoloģijas palīdzību tiek nosūtīta uz viedtālruni un ir pieejama arī mediķim, ja pacients tam piekrīt.
"Dažu pacientu garīgas slimības ārstēšanā iespēja izsekot zāļu lietošanai var būt ļoti noderīga," uzsvēris ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes pārstāvis Mičels Metiss. "Mēs atbalstām jaunu tehnoloģiju izstrādi un ieviešanu recepšu medikamentu ražošanā un apņemamies sadarboties ar zāļu ražotājiem, lai saprastu, kā tehnoloģijas var palīdzēt pacientiem un mediķiem".
Eksperti pauduši cerību, ka ar šīs tehnoloģijas palīdzību jau drīzā nākotnē būs iespējams uzlabot medikamentu atbilstību konkrētiem pacientiem, lai gan jauno medikamentu ražotājs norādījis, ka attiecībā uz Abilify MyCite tas vēl nav pierādīts.
Ražotāja norādēs par Abilify MyCite uzsvērts, ka šajās tabletēs ievietotā sensora sniegtā informācija nav paredzēta, lai izsekotu šo zāļu lietošanu reālā laikā vai ārkārtas situācijās, jo iespējamas problēmas ar informācijas precīzu nonākšanu līdz viedierīcei. Lai ar sensora palīdzību reģistrētu tabletes norīšanu, nepieciešams no 30 minūtēm līdz divām stundām ilgs laiks.
Tāpat jāņem vērā, ka šīs tabletes nav licencētas lietošanai gados vecākiem pacientiem ar demenci saistītas psihozes gadījumiem.
M
jaunie laiki