Šāds aizliegums noteikts, jo ASV valdībai ir bažas, ka šīs Ķīnas kompānijām piederošās lietotnes Ķīnas komunistu valdība var izmantot spiegošanai.
"Ķīnas Komunistiskā partija ir demonstrējusi, ka tai ir iespējas un motivācija izmantot šīs lietotnes, lai apdraudētu ASV nacionālo drošību, ārpolitiku un ekonomiku," paziņojumā uzsvēris Savienoto Valstu tirdzniecības ministrs Vilburs Ross.
No svētdienas abas lietotnes ASV vairs nevarēs lejupielādēt vietnēs Google Play un App Store, ka arī vairs nebūs iespējams izmantot WeChat.
TikTok izmantošana ASV tiks aizliegta 12. novembrī, ja līdz tam laikam netiks atrisināti ar nacionālo drošību saistītie jautājumi, norādījusi Tirdzniecības ministrija.
ASV prezidents Donalds Tramps bija devis laiku līdz 15.septembrim, lai panāktu vienošanos par TikTok ASV segmenta pārdošanu vietējam uzņēmumam, pretējā gadījumā draudot aizliegt lietotnes darbību ASV.
TikTok īpašnieces Ķīnas kompānijas ByteDance sarunas ar datorprogrammatūras uzņēmumu Microsoft par lietotnes ASV segmenta pārdošanu nebija veiksmīgas, un pēdējā brīdī tika panākta vienošanās ar datorprogrammatūras kompāniju Oracle, ka tā kļūs par TikTok tehnoloģiju partneri Savienotajās Valstīs un iegādāsies lietotnes ASV segmeta mazākuma akcijas. Tomēr ASV valdība šo vienošanos nav atzinusi par pietiekamu.
TikTok popularitāte pasaulē pēdējā laikā strauji pieaugusi, īpaši gados jaunu cilvēku vidū. Lietotne piedāvā veidot īsus videoklipus un ar tiem dalīties.
WeChat ir daudzfunkciju ziņapmaiņas, sociālā tīkla un maksājumu lietotne, kas ASV lielākoties ir populāra ķīniešu izcelsmes amerikāņu un ķīniešu imigrantu vidū. Tās māteskompānija Tencent ir daudznozaru konglomerāts, kuras galvenā darbības joma ir interneta tehnoloģijas.
Gan ByteDance, gan Tencent noliedz, ka tās ietekmētu Ķīnas valdība.