Kalifornijas demokrāte spīkera amatā ir jau sešus gadus, bet sagaidāms, ka nākamie divi varētu kļūt par vissmagākajiem.
Nule kā notikušajās vēlēšanās demokrāti negaidīti zaudēja vismaz desmit līdzšinējos likumdevējus, bet vairākums, kas būs aptuveni 222 pret 213, būs mazākais divu desmitgažu laikā.
Šī perspektīva atstājusi demoralizējošu iespaidu uz daudziem demokrātiem, bet partijas iekšienē saasinājušies pārmetumi mēreno un progresīvo nometņu starpā par vēlēšanu dienas neveiksmi.
Turklāt jaunā prezidenta Džo Baidena un Kongresa priekšā būs izaicinājumi, kas ir saistīti ar Covid-19 krīzi, pandēmijas iedragāto tautsaimniecību, sašķelto elektorātu, kas pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu vai nu dedzīgi atbalsta, vai noliedz.
Demokrāti ar bažām raugās uz 2022.gada termiņa vidus vēlēšanām, kurās tradicionāli tiek sodīta partija, kas kontrolē Balto namu.
Šajā kontekstā daudzi demokrāti uzstāj, ka ir laiks vadības maiņai.
Uzrunājot kolēģus trešdien pēc nominācijas iegūšanas, Pelosi aicināja uz vienotību. "Tēmai tam, ko mēs darīsim kā nākamo, ir jābūt saistītai ar taisnīgumu" ekonomikā, veselības aprūpē un policijas darbā, sacīja Pelosi.
Atbildot uz žurnālista jautājumu, vai nākamie divi gadi būs divi pēdējie spīkera amatā, Pelosi norādīja uz saistībām, ko apņēmusies 2018.gadā.
Togad, cenšoties nodrošināt pietiekami daudz balsu, lai kļūtu par spīkeri, Pelosi sacīja, ka piekritusi četru gadu termiņa ierobežojumam.