Iekļaušana sarakstā nenozīmē, ka pašām firmām ir noteiktas sankcijas, toties var notikt vēršanās pret kompānijām un privātpersonām, kuras ar šiem uzņēmumiem veic "nozīmīgus darījumus".
Augsta ranga Valsts departamenta amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, norādīja, ka aizliedzot darījumus ar sarakstā iekļautajiem uzņēmumiem, ASV varētu ierobežot "Krievijas modernā bruņojuma pārdošanu pasaulē".
Sarakstā iekļauto Krievijas uzņēmumu vidū ir aizsardzības rūpniecības eksporta aģentūra Rosoboroneksport un bruņojuma ražotājs Kalašņikov. Sarakstā ir arī Krievijas bruņojuma ražošanas un tirdzniecības korporācija Rosteh, aviobūves uzņēmumi Suhoi un Tupoļev, kā arī bruņojuma ražotājs Almaz-Antej.
Sankciju sarakstā iekļauta arī Datu apstrādes sistēmu izstrādātāju profesionālā apvienība PO KSI, kas, kā norādījusi Vašingtona, apmāca Krievijas hakerus.
Sarakstā iekļauti arī nozīmīgākie Krievijas izlūkdienesti - Federālais drošības dienests (FDD), armijas izlūkdienests (GRU) un Ārējās izlūkošanas dienests (SVR).
Dažiem no sarakstā iekļautajiem uzņēmumiem un aģentūrām jau ir piemērotas tiešas ASV sankcijas.
Reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā un iespējamo iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, ASV Kongress jūlijā piemēroja Krievijai jaunas sankcijas.
ASV prezidents Donalds Tramps, kurš apšaubījis Maskavas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, iebilda pret sankciju likumprojektu, kas liedz viņam iespēju atcelt šīs sankcijas.
Tomēr pēc tam, ka Kongress apstiprināja likumprojektu ar veto drošu vairākumu, Tramps parakstīja likumprojektu, gan turpinot sūdzēties, kas tas ietver "antikonstitucionālus nosacījumus".
Saskaņā ar jauno likumu ASV Valsts departamentam bija līdz 1.oktobrim jāiesniedz saraksts ar uzņēmumiem, kam draud sankcijas. Tomēr departaments termiņu nokavēja par gandrīz veselu mēnesi.
Likums prasa ASV valdībai, sākot ar nākamā gada 29.janvāri, vērsties pret kompānijām, kas apzināti iesaistījušās nozīmīgos darījumos ar sankciju sarakstā iekļautajiem uzņēmumiem.
zvirbulēns