"Ņemot vērā veidu, kā teroristi darbojas un kur viņi mēdz slēpties, ne vienmēr būs iespējams sagūstīt Savienoto Valstu pilsoni teroristu, kas rada tūlītējus vardarbīga uzbrukuma draudus," uzstājoties ar runu Čikāgas Ziemeļrietumu juridiskajā skolā, paziņoja Holders. "Šādā gadījumā mūsu valdībai ir tiesības aizstāvēt Savienotās Valstis ar letālu spēku," viņš piebilda.
Ministrs norādīja, ka ir iespējami apstākļi, kuros "operācija ārvalstīs, izmantojot letālu spēku (..) pret ASV pilsoni, kurš ir augsta ranga līderis [teroristiskajā organizācijā] Al Qaeda vai ar to saistītajos spēkos, un kurš ir aktīvi iesaistījies plānos nogalināt amerikāņus, būtu likumīga".
Minētie apstākļi nozīmētu, ka pēc visaptverošas situācijas izvērtēšanas tiktu secināts, ka konkrētā persona rada "tūlītēja vardarbīga uzbrukuma draudus Savienotajām Valstīm", bet šīs personas sagūstīšana nav iespējama. Šādā gadījumā operācija tiktu veikta saskaņā ar karalaika noteikumiem.
Pēc ASV dzimušā radikālā jemeniešu sludinātāja Anvara al Avlaki nogalināšanas Jemenā pērnā gada septembrī cilvēktiesību aktīvisti pastiprināti pievērsušies jautājumam par ASV armija tiesībām pielietot letālu spēku pret Savienoto Valstu pilsoņiem.
ASV izlūkdienestu amatpersonas uzskata, ka Avlaki bija saistīts ar trīs noziegumu plānošanu Savienotajās Valstīs - slaktiņu Forthudas armijas bāzē Teksasā, mēģinājumu uzspridzināt pasažieru lidmašīnu virs Detroitas Ziemassvētku dienā, kā arī mēģinājumu uzspridzināt automašīnu Ņujorkas Taimskvērā.
Pēc Avlaki likvidēšanas prezidents Baraks Obama paziņoja, ka viņa nāve bijusi liels trieciens Al Qaeda Jemenas atzaram, un tā iezīmē jaunu robežšķirtni cīņā pret šo teroristu organizāciju.