"Atbilstoši ilgi ievērotam kursam - kā šīs, tā iepriekšējo abu partiju administrāciju laikā - Jeruzalemes statuss ir jautājums, kas ir jāatrisina izraēliešu un palestīniešu starpā galīgā statusa sarunu gaitā," sacīja departamenta preses pārstāvis Patriks Ventrels.
Obama trešdien licis demokrātiem partijas platformā no jauna ietvert atsauces uz Dievu un pieminēt tajā Jeruzalemi, labojot dokumentu, kas tika pieņemts tikai 24 stundas iepriekš.
Nacionālā konventa delegāti izsauca republikāņu, kā arī dažu savu partijas biedru kritiku, kad no partijas platformas tika svītrota formālā atsauce uz Dievu, kā arī atbalsts idejai, ka Jeruzaleme ir jāatzīst par Izraēlas galvaspilsētu. "Jūs ziniet, kāda ir nostāja. Tā nav mainījusies gadu desmitiem," sacīja Ventrels, kad žurnālisti viņam jautāja, kura no abām pilsētām - Telaviva vai Jeruzaleme - uzskatāma par Izraēlas galvaspilsētu.
"Patlaban situācija ir tāda, ka mums ir vēstniecība Telavivā, kas pārstāv mūsu intereses Izraēlas valdībā, bet jautājums par Jeruzalemi ir jāatrisina abu pušu starpā," piebilda amatpersona. "Tas ir viss, ko es varu pateikt."
ASV ir vēstniecība Telavivā, bet Jeruzalemē - ģenerālkonsulāts, kuru jūlijā, uzturoties vizītē Izraēlā, apmeklēja Savienoto Valsts valsts sekretāre Hilarija Klintone.
Jeruzalemes statusa jautājums ir viens no smagākajiem Izraēlas un palestīniešu konfliktā, kā arī delikāta tēma ASV politikā.
Izraēla, kas Jeruzalemes austrumus okupēja 1967.gadā un vēlāk tos anektēja, uzskata, ka abas pilsētas puses ir Izraēlas "mūžīgā un nedalāmā galvaspilsēta". Savukārt palestīnieši vēlas, lai pilsētas austrumu daļa kļūtu par viņiem apsolītās valsts galvaspilsētu, un kategoriski iebilst pret visiem Izraēlas centieniem izplest savu suverenitāti.