Tiek lēsts, ka vizīte varētu būt notikusi 1. aprīlī vai kādā no šim datumam tuvākajām dienām, un par to vispirms ziņoja The Washington Post, norādot, ka Pompeo, kuru ASV prezidents Donalds Tramps nominējis valsts sekretāra postenim, Ziemeļkorejā ieradies kā prezidenta sūtnis, lai sagatavotu augsni iecerētajam samitam, kurā aci pret aci tiktos Tramps un Kims Čen Uns. Baltais nams ziņas par Pompeo vizīti nekomentēja.
Tramps jau iepriekš izteicies, ka sarunas ar Phenjanu notiek ļoti augstā līmenī, un, ja ziņas par Pompeo vizīti un tikšanos ar Kimu ir patiesas, šīs ir augstākā līmeņa nepastarpinātās sarunas kopš 2000. gada.
"Mums ir tiešas sarunas ārkārtīgi augstā līmenī," Tramps izteicās, Floridā noturot kopīgu preses konferenci ar Japānas premjeru Sindzo Abi.
CNN kāds avots Trampa administrācijā norādījis, ka Kims esot bijis labi sagatavojies, bet piebilda, ka aizvien ASV un Ziemeļkorejas pušu starpā "aizķeršanās punkts" esot bijušas diskusijas, kur būtu jānotiek abu valstu līderu sarunai.
Otrdien, preses konferencē uzrunājot žurnālistus, Tramps atklājis, ka tiek apsvērtas piecas potenciālās vietas, taču plašākus komentārus par šo jautājumu nesniedza. Tikmēr ASV amatpersonas aizvadītajās nedēļās apsvērušas vairākus iespējamos variantus - demilitarizēto zonu starp abām Korejām, Mongolijas galvaspilsētu Ulanbatoru, kādu neitrālas Eiropas valsts galvaspilsētu, piemēram, Stokholmu vai Ženēvu, kā arī kādu neitrālu teritoriju jūrā, iespējams, arī kuģi.
Ziņots, ka Tramps ar Kimu Čen Unu, ja piepildīsies ASV prezidenta izziņotais scenārijs, tiksies jau maijā vai jūnija sākumā.
Kr. Vords
Manuprāt
Neslāvs