Aizdegoties slimnīcas galvenajai ēkai, dzīvību zaudējuši 12 darbinieki un septiņi pacienti, tai skaitā trīs bērni, bet vēl 37 cilvēki ievainoti. Viens no izdzīvojušajiem, MSF programmu koordinators Hemans Nagaratnams, pastāstījis, ka vairāki pacienti sadeguši savās gultās.
ANO asi nosodījusi uzlidojumu, savukārt ASV prezidents Baraks Obama notikušo nosaucis par traģisku incidentu un paziņojis, ka Pentagons sācis izmeklēšanu.
"Mēs sagaidīsim šīs izmeklēšanas rezultātus, pirms izdarīsim nepārprotamus secinājumus par šīs traģēdijas apstākļiem," viņš piebildis.
Kā paziņojusi organizācija Ārsti bez robežām, viss liecina, ka ļoti precīzos uzlidojumus, kas ar pārtraukumiem turpinājušies vairāk nekā stundu, veikuši NATO koalīcijas spēki.
"Mēs pieprasām no koalīcijas spēkiem pilnīgu atklātību. Mēs nevaram pieņemt, ka šie šausmīgie upuri tiks vienkārši norakstīti kā "netiešie postījumi"," paziņojusi MSF prezidente Meinī Nikolaji.
ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters atzinis, ka ASV spēki "darbojas šai apkaimē", bet ASV spēku komandieris Afganistānā ģenerālis Džons Kempbels izteicies, ka aviācijas trieciens dots "nemierniekiem, kuri tiešā veidā apšaudījuši ASV karavīrus, kuri konsultē un atbalsta Afganistānas drošības spēkus Kondozā".
Arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs uzlidojumu nosaucis par traģisku incidentu.
MSF tikmēr norāda, ka aviācijas triecieni ar lielu precizitāti doti tieši slimnīcai, kamēr apkārtējās ēkas palikušas gandrīz neskartas. Organizācija atgādina, ka vēl otrdien nosūtījusi gan koalīcijas spēkiem, gan Afganistānas militārajām un civilajām varas iestādēm slimnīcas GPS koordinātes.
Kondozu, stratēģiski svarīgas provinces galvaspilsētu Afganistānas ziemeļos, Taliban spēki ieņēma pagājušajā pirmdienā, un valdības karaspēks ar ASV un koalīcijas atbalstu cenšas pilsētu atkarot. Iepriekš ASV spēki Kondozā veikuši vairākus uzlidojumus.
Afganistānas spēki tika ziņojuši, ka tiem ar koalīcijas atbalstu esot izdevies atgūt kontroli pār pilsētu, bet Afganistānas Aizsardzības ministrija Kabulā paziņoja, ka "bruņotu teroristu grupa" izmantojusi slimnīcas ēku, lai uzbruktu afgāņu karavīriem un civiliedzīvotājiem.
MSF savukārt norādījusi, ka kaujinieku slimnīcā nav bijis.