Obama norādīja, ka tītaru apžēlošana pilnībā ietilpst viņa prezidenta pilnvaru robežās, šādi pajokojot par kritiku, ko viņš izpelnījās pagājušajā nedēļā, kad nāca klajā ar vērienīgu imigrācijas sistēmas reformas plānu.
Īstenojot šo plānu, no deportēšanas varēs varēs izvairīties aptuveni pieci miljoni imigrantu - teju puse no ASV 11,4 miljoniem nedokumentēto iedzīvotāju.
Opozīcijā esošie republikāņi pārmeta Obamam prezidenta pilnvaru pārkāpšanu, bet Pateicības dienas pusdienām paredzēto tītaru buldurēšana trešdien uz mirkli pieklusināja politisko kņadu Baltajā namā.
"Ja tu esi tītars un esi nosaukts ēdiena piedevu vārdā, tavas izredzes izbēgt no Pateicības dienas pusdienām ir diezgan vājas," norādīja Obama, piebilstot, ka šiem puišiem gan paveicies.
Sociālajā tīklā Facebook veiktajā aptaujā cīņā par apžēlošanu ar nelielu pārsvaru uzvarēja 22,2 kilogramus smagais Siers, bet prezidents apžēloja arī otru putnu - 21,3 kilogramus smago Maku.
Līdz ar to abiem tītariem izdosies izvairīties no miesnieka naža, tā vietā viņi tiks nogādāti Virdžīnijā, kur līdz sava mūža beigām dzīvos Džordža Vašingtona muižā.
Pateicības diena jeb ražas svētki ASV tiek svinēti novembra ceturtajā ceturtdienā, pieminot pirmo Amerikas kontinenta kolonistu izdzīvošanu, pateicoties vietējo indiāņu cilšu palīdzībai, kas iemācīja badu cietušajiem iebraucējiem audzēt kukurūzu un medīt tītarus.
Pateicības dienas tītaru ikgadējo apžēlošanas tradīciju 1947.gadā aizsāka ASV prezidents Harijs Trumens, tomēr šīs tradīcijas saknes atrodamas jau 19.gadsimtā Ābrahama Linkolna prezidentūras laikā, - 1863.gadā prezidenta dēls Tads ieskrēja kabineta apspriedes laikā, lūdzot savam tēvam apžēlot Baltajam namam nosūtīto tītaru Džeku, un tēvs viņa lūgumu izpildīja.
Šogad, salīdzinot ar citiem gadiem, slikto laika apstākļu dēļ tītaru apžēlošana notika iekštelpās.
ASV austrumu krasti piemeklējis lietus un slapjš sniegs, kā dēļ atcelti jau vismaz 550 avioreisi un tūkstošiem cilvēku var nākties mainīt savu ceļojumu plānus brīvdienām.