Laikraksts norāda, ka tas palielina atklāta konflikta risku starp ASV un Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu.
Lai aizstāvētu opozīcijas spēkus, gaisa uzbrukuma operācijas atļauts veikt tikai pret teroristisko grupējumu Islāma valsts. Savukārt aizsardzības operācijās gaisa spēki drīkst vērsties arī pret Sīrijas valdības armiju.
"Mēs neiedziļināsimies mūsu iejaukšanās nosacījumu detaļās, bet jāsaka, ka mēs spersim nepieciešamos soļus, lai šie spēki varētu veiksmīgi pildīt savu misiju," sacīja Nacionālās drošības padomes pārstāvis Alisters Baski.
Savukārt Pentagona pārstāve Elisa Smita norādīja, ka galvenais ASV vadītās starptautiskās koalīcijas gaisa triecienu mērķis ir Islāma valsts kaujinieki. Vienlaikus Vašingtona atzīst, ka patlaban dažādās frontēs cīnās daudz dažādu grupējumu dalībnieki, tostarp arī tie, kas cīnās pret Asada režīmu.
Sīrijas opozīcijas spēku sagatavošanas misiju ASV sāka maijā. Plānots, ka tās gaitā katru gadu tiks sagatavoti 5400 karavīri, taču Vašingtona uzsver, ka viņi tiks apmācīti cīņai pret Islāma valsti, nevis Sīrijas valdības spēkiem.
Iepriekš ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters atzina, ka apmācību misija saskārusies ar grūtībām, un patlaban tajā piedalās tikai 60 cilvēki. Viņš skaidroja, ka nelielajā skaitā vainojamas rūpīgās pārbaudes un karavīru atlases process.