Speciāli Ukrainas jautājumam sasauktā preses konferencē Baltajā namā Obama arī paziņoja, ka Krimas referendums par pievienošanos Krievijai būtu pretrunā ar Ukrainas konstitūciju un starptautiskajām tiesībām.
ASV prezidents uzsvēra, ka Savienotās Valstis un tās sabiedrotie ir vienoti savā nostājā pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, vienlaikus uzsverot, ka krīzei joprojām ir iespējams diplomātisks risinājums.
Krievija kopš piektdienas faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas.
Jau ziņots, ka Krimas Augstākā padome ceturtdien pieņēmusi principiālu lēmumu par iekļaušanos Krievijas Federācijas sastāvā kā federācijas subjektam.
Tāpat tika paziņots, ka 16.martā notiks referendums par Krimas statusu. Referendumā pussalas iedzīvotājiem tiks uzdots jautājums, vai viņi grib palikt Ukrainas sastāvā vai arī pievienoties Krievijai.
Kijeva jebkādus Krimas mēģinājumus rīkot referendumu pasludinājusi par nelikumīgiem, taču tajā pašā laikā Krievijas Valsts domē iesniegts likumprojekts, kas paredz atvieglot kārtību, kādā valstij pievienojamas jaunas teritorijas.
Likumprojekts paredz, ka par pietiekamu aneksijas pamatu uzskatāma "tautas gribas izteikšana", kas, piemēram, izpaudusies referendumā.