Šo A. Nadima paziņojumu plaši tiražējuši Pakistānas plašsaziņas līdzekļi. Atzīmēts, ka ģenerālis nodēvējis notikušo par „iepriekš plānotas sazvērestības” pret Pakistānu rezultātu.
Augstā militārpersona piebildusi, ka Pakistānas „šķietamais sabiedrotais” (ASV) ir pilnībā spējīgs dot jaunus militārus triecienus. A. Nadims tāpat piebildis, ka Pakistānas militārā vadība gatavojas valsts pierobežā ar Afganistānu izvērst pretgaisa aizsardzības sistēmu, lai nepieļautu turpmāku šādu notikumu atkārtošanos.
Jāatgādina, ka 26. novembrī vairāki NATO kaujas helikopteri apšaudīja Pakistānas kontrolposteni pie robežas ar Afganistānu. Uzbrukuma rezultātā gāja bojā 24, bet ievainojumus guva vairāk nekā 10 Pakistānas armijas karavīri.
ASV, NATO un Starptautisko drošības uzturēšanas spēku Afganistānā (ISAF) vadība to skaidroja ar kļūdu – sākotnējā informācija liecina, ka amerikāņu īpašo uzdevumu vienība, kas izsauca helikopterus, pieņēma Pakistānas armijas kontrolposteni par kaujinieku nometni. Tikmēr Pakistāna uzbrukumu nosauca par tīšas agresijas aktu un „atentātu pret valsts suverenitāti”.
Oficiālā Vašingtona arī atvainojās Islāmabadai, un ASV prezidents Baraks Obama solīja rūpīgi izmeklēt notikušo, tomēr attiecības starp abām valstīm ievērojami pasliktinājās. Drīz vien pēc aviācijas trieciena Pakistānas varas iestādes slēdza ceļus, pa kuriem notika koalīcijas karaspēka Afganistānā apgāde, kā arī pieprasīja, lai ASV armija 15 dienu laikā atstātu Šamsi aviobāzi, no kurienes notiek bezpilota lidmašīnu uzlidojumu islāmistu kaujiniekiem. Bez tam valsts atteicās piedalīties starptautiskā konferencē par Afganistānu, kas šonedēļ notika Bonnā. Atbildot uz to vairāki amerikāņu politiķi, tostarp senators Džons Makkeins, aicināja pārskatīt ASV un Pakistānas attiecības.