Kā noskaidrojies, vairāki padomnieki un eksperti, kuri palīdzēja M. Romnijam izstrādāt viņa reformas projektu, vēlāk strādāja B. Obamas administrācijā pie līdzīgas ASV mēroga likumdošanas.
Šis jautājums izraisījis īpašu uzmanību tādēļ, ka M. Romnijs cīnās par kandidēšanu uz ASV prezidenta posteni no Republikāņu partijas, kura cenšas panākt B. Obamas veselības aprūpes sistēmas reformas atcelšanu.
Vēl šī gada augustā B. Obama apgalvoja, ka viņa virzītais likums un M. Romnija Masačūsetas štatā veiktās reformas pēc būtības ir viens un tas pats. M. Romnijs, turpretīm, uzstāj, ka likumdošana abos gadījumos atšķiras. Viņš uzsvēris, kas neatbalsta federālo likumu un panāks tā atcelšanu.
Likums par veselības aprūpes sistēmas reformu Masačūsetas štatā tika pieņemts 2006. gadā. Tas paredz gandrīz visu štata iedzīvotāju apdrošināšanu, kas nodrošina vismaz minimālo aprūpes paketi. Federālais likums, kas pēc B. Obamas administrācijas prasības tika pieņemts 2010. gadā, tāpat satur normu, atbilstoši kurai visiem valsts pilsoņiem ir obligāti jāiegūst medicīniskā apdrošināšana. Pretējā gadījumā likums paredz naudas sodus.
Pašlaik Romnijs ieverojami apsteidz savus konkurentus cīņā par kandidēšanu uz prezidenta posteni no republikāņu rindām. Atbilstoši pēdējās aptaujas datiem, viņu atbalsta 17 procenti republikāņu velētāju, kamēr M. Romnija tuvākos sāncenšus – Teksasas gubernatoru Riku Periju un uzņēmēju Hermanu Keinu – atbalsta pa astoņiem procentiem velētāju. Tikmēr B. Obamas un M. Romnija īstenoto veselības aprūpes sistēmas reformu salīdzināšanu jau plaši izmantoto bijušā Masačūsetas štata gubernatora konkurenti viņa kritizēšanai.