Lai Republikāņu partija varētu atbalstīt Raisas nominēšanu valsts sekretāres amatā, ir nepieciešama izsmeļošāka informācija, norādīja partijas pārstāvji.
Kā pēc tikšanās ar Raisu un Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktora vietas izpildītāju Maiklu Morelu atzina senators Lindsijs Greiems, "lai varētu pieņemt pārdomātu lēmumu par kādas ar Bengāzī lietu saistītas personas paaugstināšanu, mums ir jādara daudz vairāk". "Es jums varu atklāt, ka manas bažas šobrīd ir daudz lielākas, nekā tās bija agrāk. Mēs pat neesam pietuvojušies pie būtiskākajām atbildēm," piebilda senators.
Republikāņi pārmet Raisai, ka piecas dienas pēc 11.septembrī pieredzētā uzbrukuma ASV konsulātam Bengāzī, kurā tika nogalināts ASV vēstnieks Lībijā un vēl trīs ASV pilsoņi, viņa televīzijā sacīja, ka tas bijis "spontāns" iznākums demonstrācijai, kuras dalībnieki protestēja pret ASV tapušo antiislāmisko filmu.
ASV administrācija vēlāk gan atzina, ka izlūkdienesti notikušo jau no paša sākuma uzskatījuši par teroraktu, kurā bija iesaistīti ar starptautisko teroristu organizāciju Al Qaeda saistīti ekstrēmisti. Tiek uzskatīts, ka Raisa "apzināti vai aiz nezināšanas maldināja ASV sabiedrību Bengāzī jautājumā", vēstulē prezidentam Barakam Obamam pagājušajā nedēļā rakstīja republikāņu likumdevēji ASV Pārstāvju palātā. "Padarot viņu par ASV ārpolitikas seju Jūsu otrajā mandāta termiņā, tiktu būtiski iedragāta Jūsu vēlme uzlabot ASV attiecības ar pasauli un turpināt veidot uzticību ar amerikāņu tautu."
Pārstāvju palātas locekļiem gan nav pilnvaru apstiprināt prezidenta nominētās amatpersonas. Šis pienākums uzticēts Senātam, un atsevišķi republikāņu senatori, tostarp Džons Makeins un Lindsijs Greiems, brīdinājuši, ka viņi bloķēs Raisas apstiprināšanu, ja viņa tiks izvirzīta augstajam amatam. Kā iespējamais valsts sekretāra amata kandidāts ticis minēts arī senators Džons Kerijs. Sagaidāms, ka Obama savu izvēli varētu atklāt vēl pirms 21.janvārī paredzētās inaugurācijas ceremonijas.