Testi būs līdzīgā formātā kā testi grūtniecības noteikšanai mājas apstākļos.
"Te ir mūsu plāns: 50 miljoni testu būs paredzēti, lai aizsargātu visneaizsargātākās kopienas - tādas kā aprūpes nami", sacīja Tramps.
Viņš piebilda, ka vēl 100 miljoni testu tiks piešķirti ASV štatiem un teritorijām, lai tos atbalstītu ekonomikas un skolu atkalatvēršanā.
Katrs no šiem testiem izmaksājis federālajai valdībai piecus ASV dolārus. Veselības ministrija paziņoja, ka Abbott Laboratories plāno padarīt 48 miljonus testu pieejamus tuvāko nedēļu laikā.
Eksperti jau mēnešiem ilgi ir aicinājuši plaši akceptēt šo zemo izmaksu tehnoloģiju - tā sauktos antigēnu testus, lai cilvēki varētu sevi testēt vairākas reizes nedēļā. Pašlaik ir akceptēti tikai testi, kurus veikuši veselības aprūpes profesionāļi.
Testa ātrums sniedz acīmredzamas priekšrocības jaunā koronavīrusa izplatības ierobežošanai.
Šim testam tomēr ir arī trūkums - tas ir mazāk jutīgs nekā standarta polimerāzes ķēdes reakcijas (PCR) tests, tāpēc tas biežāk var dot nepatiesu negatīvu rezultātu.
Tā kā PCR testa rezultāts kļūst zināms apmēram nedēļas laikā, tas nav klīniski nozīmīgs, jo pacients šajā laikā ir vai nu izveseļojies, vai kļuvis redzami slimāks.