Taujāts par Džona Boltona ideju Ziemeļkorejas gadījumā piemērot Lībijas modeli, Trampam, šķiet, prātā nebija vis 2003. gadā panāktā vienošanās, saskaņā ar kuru Lībija apturēja savas kodolprogrammas attīstīšanu, tostarp atdeva ASV urāna bagātināšanas centrifūgas, bet gan 2011. gada notikumi, kad ar NATO spēku atbalstu desmitgadēm ilgušajam Kadāfi valdīšanas laikam tika pielikts punkts, pašam diktatoram tiekot brutāli nolinčotam nemiernieku pūlī.
Tramps norādījis, ka kopsaucēja panākšanas gadījumā nākammēnes ieplānotajās sarunās Singapūrā viņš garantēšot Kima palikšanu pie varas Ziemeļkorejā, taču vienlaikus ar mierinošo paziņojumu neaizmirsa runāt no spēka pozīcijām un ne pirmo reizi izteica domu, ka krasu domstarpību gadījumā Ziemeļkoreja var pamatīgi trūkties.
"Ja skatāmies Kadāfi gadījumu, šis modelis bija totāla saplosīšana. Mēs iegājām tur (Lībijā), lai viņu sakautu. Šis modelis var tikt pielietots, ja mēs nevienosimies (ar Ziemeļkoreju). Ja mēs vienosimies, domāju, ka Kims Čen Uns būs ļoti, ļoti priecīgs," režīma saglabāšanu ASV tīkamas vienošanās gadījumā solījis Baltā nama saimnieks, piebilstot: "Viņš vadītu savu valsti, un viņa valsts būtu ļoti bagāta."
Tramps arī pieļāvis, ka Ziemeļkorejas pēkšņo retorikas maiņu varētu būt ietekmējis ASV konkurentes par ietekmi reģionā Ķīnas vadītājs Sji Dzjiņpins.
Jāatgādina, ka šonedēļ Ziemeļkoreja brīdināja par, Phenjanas ieskatā, provokācijām no ASV un Dienvidkorejas puses, un brīdināja ka uz kārts ir Trampa-Kima samits, kuram būtu jānotiek 12. jūnijā Singapūrā.
Vārds
skats no malas
>Vārds