"Ziemeļkarolīnā tika nogalināti trīs musulmaņi, un ne prezidents Obama, ne [valsts sekretārs Džons] Kerijs, nedz [viceprezidents Džo] Baidens nav šajā sakarībā nākuši klajā ne ar kādiem paziņojumiem," uzturoties vizītē Meksikā, sacīja Turcijas prezidents.
"Mēs kā politiķi esam atbildīgi par visu, kas notiek mūsu valstīs, un mums ir jāparāda sava nostāja," uzsvēra Erdogans.
Nelielā uzmanība, kas pievērsta trīs cilvēku slepkavībai Ziemeļkarolīnas universitātes pilsētā Čapelhilā, liecina par ASV mediju dubultstandartiem, uzskata kritiķi arābu pasaulē.
Detaļas medijos par 23 gadus vecā stomatoloģijas studenta Dī Barakata, viņa 21 gadu vecās sievas Jusuras Muhamedas un viņas 19 gadus vecās māsas Razanas Muhamedas Abu Salhas otrdien notikušo slepkavību Čapelhilā parādījās gausi, krietni atpaliekot no sociālajiem tīkliem.
Viņi tika nogalināti ar šāvienu galvā savās mājās. Aizdomās turamais slepkava ir viņiem kaimiņos dzīvojošais 46 gadus vecais Kreigs Stīvens Hiks, kurš ir negatīvi noskaņots pret reliģiju. Viņa Facebook lapā ir desmitiem ierakstu pret reliģiju, ieskaitot manifestus, kuros nosodīta kristietība, mormonisms un islāms.
Policija skaidro, ka viņi noziegumu izmeklē kā strīdu par autostāvvietu, savukārt noslepkavoto studentu ģimenes pauž pārliecību, ka noticis uzbrukums reliģisku motīvu dēļ.
Daži musulmaņu līderi izteikušies, ka slepkavības atspoguļo plašāku naidīgumu pret musulmaņiem, un brīdināja, ka tas var sēt bailes ASV musulmaņos.
"Tas jau rada bailes. Es īsā laikā esmu saņēmis desmitiem telefona zvanu," sacīja Amerikas-islāma attiecību padomes direktors Nihads Avads. "Cilvēki ir ļoti nobažījušies par notikušo, kas, viņiem šķiet, ir tīšs naida noziegums."
Tikmēr sociālajos tīklos tiek asi kritizēta mediju nevienlīdzīgā attieksme pret dažādu tautību un reliģiju pārstāvjiem, kā arī faktu, ka Ziemeļkarolīnā pastrādātajam noziegumam pievērsta mazāka uzmanība nekā uzbrukumam Parīzes žurnāla Charlie Hebdo redakcijai.