Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Pirmdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva

Viļņā no leģionāru slimības miris jau trešais cilvēks

Viļņā aizvadītajā nedēļas nogalē no leģionāru slimības mirusi vēl viena sieviete, ziņu aģentūrai BNS apliecinājis Nacionālā sabiedrības veselības centra (NVSC) Viļņas departamenta direktora vietnieks Raimonds Vaidgins.

Pēc viņa teiktā, tas ir jau trešais legionelozes izraisītais nāves gadījums Lietuvas galvaspilsētā.

Jau ziņots, ka piektdien Viļņā tika izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar šo slimību izraisošo legionellas baktēriju klātbūtni, kas konstatēta vismaz divu daudzdzīvokļu namu karstā ūdens apgādes sistēmās.

Lai likvidētu infekcijas perēkli, piektdien un sestdien šajās mājās tika veikts tā dēvētais termošoks, laižot cauri ūdensapgādes sistēmām īpaši karstu ūdeni.

Pēc Vaidgina teiktā, par termošoka rezultātiem un turpmāko rīcību pirmdien tiks runāts ārkārtējo situāciju operatīvā centra apspriedē.

NVSC līdz šim saņēmis laboratorijas analīžu rezultātus, kas apliecina, ka ar šo bīstamo mikroorganismu inficētas ūdens apgādes sistēmas divos Žirmūnu mikrorajona namos, bet ūdens paraugi no vēl vienas mājas Lazdīnu mikrorajonā, Viļņas pretējā pusē, vēl tiek pārbaudīti un rezultāti būs zināmi šīs nedēļas nogalē.

Informāciju par kādas Žirmūnu iedzīvotājas nāvi, kuras cēlonis bija leģionāru slimība, NVSC saņēma janvāra nogalē, bet februāra sākumā tika saņemts apstiprinājums, ka attiecīgās mājas karstā ūdens apgādes sistēmā atrasti legionelozes izraisītāji. Ziņu par Lazdīnu iedzīvotāja nāvi no šīs slimības NVSC no ārstniecības iestādēm saņēma pagājušajā nedēļā, bet par trešo nāves gadījumu paziņots tikko.

Visās minētajās ēkās karstā ūdens sistēmas apsaimnieko uzņēmums Adminsta.

Legionellas īpaši vairojas temperatūrā no 20 līdz 50 grādiem pēc Celsija, karstā un aukstā ūdens tvertnēs, cauruļvados ar nelielu ūdens plūsmu vai stāvošā ūdenī, piemēram, dzīvokļos, kur reti tiek izmantoti krāni vai dušas. Tās vairojas arī dušu, krānu vai tvertņu virsmu organiskajā aplikumā, nosēdumos, mazgāšanas iekārtu un aizbāžņu gumijas vai dabiskajās šķiedrās, ūdens sildītājos. Baktērijas iet bojā, ja ūdens temperatūra pārsniedz 65 grādus.

Lai izvairītos no inficēšanās dzīvesvietā, karstā un aukstā ūdens sistēmās jānodrošina apstākļi, kas kavē legionellu savairošanos - jāseko, lai aukstā ūdens temperatūra būtu zemāka par plus 20 grādiem, bet karstā - augstāka par 50 grādiem pēc Celsija.

Cilvēks ar legionelozi var inficēties, ieelpojot sīkus ūdens pilieniņus, kad inficētais ūdens atsitas pret cietām virsmām. Ar šo slimību nevar inficēties, dzerot ūdeni vai tajā peldoties un mazgājoties vannā. Baktērijai ir jānokļūst cilvēka plaušās, lai radītu slimības izpausmes. Tas var notikt, ieelpojot ar baktērijām piesārņotas ūdens daļiņas, kas rodas, lietojot dušu, virpuļvannu vai no gaisa ventilācijas un kondicionēšanas sistēmām, kā arī aizrijoties ar ūdeni un tādā veidā tam nokļūstot plaušās.

Slimības smagums svārstās no viegla drudža līdz smagam plaušu iekaisumam.

Top komentāri

Uldis
U
Baigi liekas ka Cēsīs, Loka ielas rajonā ar tas pats ir. Bet te jau laikam visiem vienalga. Noraksta uz Gripu,utt.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits