Izraēla, par mērķi pasludinot Gazas joslas raķešu triecienu apturēšanu, 8.jūlijā pret Gazas joslu uzsāka operāciju Nesatricināmā klints. 50 kara dienu laikā tika nogalināti vismaz 2143 palestīnieši, no kuriem 70% bija mierīgie iedzīvotāji. Izraēlas pusē dzīvību zaudēja 73 cilvēki, pārsvarā karavīri.
"Visi pierādījumi, kas mums ir, liecina, ka šī plašā mēroga iznīcināšana veikta tīšām un bez militāra attaisnojuma," noradīja Amnesty International direktors Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā Filips Luters.
"Gan fakti, gan Izraēlas armijas pārstāvju paziņojumi tolaik liecina, ka uzbrukumi bija kolektīvs sods Gazas iedzīvotājiem un tika plānoti tā, lai iznīcinātu viņu jau tā nedrošos iztikas līdzekļus," norādīja Luters.
Viena no ēkām, kas tika iznīcināta, bija tirdzniecības centrs Rafahā, kurā atradās lielveikals, klīnika un biroji. Šajā ēkā strādāja simtiem cilvēku.
Izraēlas varasiestādes apgalvoja, ka vienā no ēkām atradās palestīniešu islāmistu kustības Hamas komandcentrs, bet citā ēkā atradušās iestādes, kas saistītas ar palestīniešu kaujiniekiem, norādīja Amnesty International.
Organizācija uzsvēra, ka armijas pienākums ir izmantot metodes, kas līdz minimumam samazina civiliedzīvotājiem nodarīto kaitējumu, un iepriekš Izraēlas armija ir uzbrukusi atsevišķiem dzīvokļiem, nesagraujot visas ēkas.
Amnesty International norādīja, ka armija brīdinājusi iedzīvotājus un ieteikusi ēkas pamest, bet viņiem nav bijis laika izglābt savas mantas.
Uzbrukumu rezultātā simtiem cilvēku zaudēja savas mājas un daudzi no blakus mājām tika ievainoti, norādīja organizācija.
Amnesty International aicināja tai un citām cilvēktiesību aizstāvju organizācijām atļaut iebraukt Gazas joslā un iepazīties ar ANO izmeklēšanu par šo karu.