Becnavas atomelektrostacija atrodas Šveices ziemeļos Ārgavas kantonā, pie Vācijas robežas, un darbojas 46 gadus.
"Becnavas atomstacija neizturētu spēcīgu zemestrīci," paziņojumā norādījusi vides aktīvistu grupa.
Organizācija kopā ar Šveices Enerģijas fondu un Trīs Nāciju Kodolaizsardzības asociāciju trešdien iesniegusi prasību "pilnīgi slēgt objektu".
Pēc Fukušimas kodolkatastrofas Japānā 2011.gadā Šveices varasiestādes pārbaudīja, kā valsts četras atomelektrostacijas pārciestu zemestrīci. 2012.gada jūlijā tika atzīts, ka tās visas varētu izturēt stipru zemestrīci un var turpināt darbu, jo nerada apdraudējumu iedzīvotājiem un videi.
Tomēr Greenpeace un pārējās organizācijas uzstāja, ka ekspertu aprēķini balstīti kļūdainās tehniskās normās.
Organizācija pavēstīja, ka Federālajai Kodoldrošības inspekcijai pieprasījusi mainīt 2012.gada jūlija lēmumu un uzdot slēgt Becnavas staciju. Ja lēmums tiktu atstāts spēkā, inspekcijai par to jāziņo publiski, rakstīja Greenpeace.
Tādā gadījumā lieta tiks iesniegta administratīvajā tiesā un, ja nepieciešams, tiks iets līdz augstākajai tiesai, teikts organizācijas paziņojumā.
Becnava darbu sāka 1969.gadā, un tajā ietilpst divi reaktori, kuri patlaban tiek remontēti. Tā kļuva par pasaules vecāko atomstaciju pēc tam, kad Lielbritānija slēdza Oldsburijas reaktoru.
Šveicē ir tikai vidējs zemestrīču risks, taču kopš 13.gadsimta tā piedzīvojusi apmēram 10 000 zemestrīces, un 12 no tām nodarījušas būtiskus postījumus. Stiprākā zemestrīce notika Bāzelē 1356.gadā. Tā sasniedza 6,6 balles pēc Rihtera skalas un sagrāva lielu daļu pilsētas.