Jāatgādina, ka ASV pēc Donalda Trampa rīkojuma iekļāva Huawei to kompāniju sarakstā, kuras tiek uzskatītas par risku nacionālajai drošībai, tādējādi ASV kompānijām tiks liegta sadarbība ar Ķīnas uzņēmumu. Informāciju tehnoloģiju milzis Google jau paziņoja par saišu saraušanu ar Huawei. Tiesa, ASV lēmuma ieviešanu atlika par 90 dienām, lai ļautu Huawei partneriem sagatavoties vērienīgajām pārmaiņām.
Huawei triecienu piedzīvoja ne tikai programmatūras frontē (Google izstrādātā Android operētājsistēma darbina Huawei ražotās viedierīces) - par sadarbības pārtraukšanu ar Huawei paziņoja arī Lielbritānijā bāzētais mikročipu dizainēšanas uzņēmums ARM, kura tehnoloģijas tiek izmantotas lielā daļā Huawei ražoto telefonu čipsetu.
Huawei šobrīd tiek uzskatīts arī par līderi 5G tehnoloģiju jomā, un, lielai daļai Eiropas valstu šobrīd jau ieviešot vai tuvākajos gados plānojot ieviest 5G, priekšā ir svarīga izšķiršanās.
Ķīnas kompānija noraidījusi ASV apsūdzības un apgalvojusi, ka nenodod sensitīvu informāciju Ķīnas valdībai. "Politiķi ASV liek lietā visu valsts aparāta spēku, lai vērstos pret privātuzņēmumu," ASV rīcību kritizēja Suns, atgādinot, ka Huawei ir pasaulē otrs lielākais viedtelefonu ražotājs, tāpēc ASV lēmums "kaitēs klientiem 170 valstīs, kopā ap trim miljardiem patērētāju, kuri lieto Huawei telefonus un tehnoloģijas".
Suns arī uzskata, ka ASV lēmums nozīmēs nepatīkamas sekas aptuveni 1200 ASV uzņēmumu, kas līdz šim sadarbojās ar Huawei, tostarp daudzi cilvēki Savienotajās Valstīs zaudēšot darbu. Ķīnas uzņēmums apgalvo, ka ASV bažas balstoties tikai spekulācijās, nevis pierādījumos, un jau vērsusies pret ASV valdību tiesā. Tiesa, arī ASV pret Huawei tiesā iesniegusi vairākas prasības.
ASV vēršanās pret vienu no nozīmīgākajiem Ķīnas uzņēmumiem ir daļa no plašāka ASV-Ķīnas tirdzniecības kara, abām lielvalstīm apmainoties ar ierobežojumiem preču brīvā apritē un ieviešot paaugstinātus muitas tarifus.