Rakstu ar atvainošanos un paskaidrojumiem parakstījusi The Guardian ASV versijas vadītāja Lī Glendaininga.
Meitons bijis The Guardian ārštata autors kopš 2009.gada, bet šā gada februārī vairāki avoti apliecinājuši, ka nav snieguši komentārus Meitona publikācijām, vai arī nav teikuši to, ko viņiem piedēvējis Meitons, skaidro Glendaininga.
Izmeklēšanas rezultātā no laikraksta tīmekļa vietnes izdzēstas 13 Meitona publikācijas, bet no citām izdzēsti komentāri un fragmenti, par kuru patiesumu laikrakstam neizdevās pārliecināties.
Kopumā viņš The Guardian publicējis 64 rakstus, un tos visus pārbaudījis īpaši nolīgts neatkarīgs inspektors.
Izmeklēšanas gaitā viņš runājis ar aptuveni pieciem desmitiem cilvēku, ar kuriem it kā kontaktējies Meitons, un noskaidrojis daudzus "iespējamus vai apstiprinātus falsifikācijas" gadījumu.
Kā teikts publikācijā, Meitons noliedz, ka būtu publicējis nepatiesu informāciju, tomēr "nevar vai nevēlas" sniegt jelkādus pierādījumus - diktofonu ierakstus vai telefonu numurus, kurus viņš izmantojis saziņai ar avotiem.
The Guardian tagad atvainojas lasītājiem un sola lielāku stingrību darbā ar ārštata autoriem, kā arī anonīmajiem komentāriem savos materiālos.
Meitona gadījums atgādina skandālu ar laikraksta The New York Times reportieri Džeisonu Blēru, kurš savas reportāžas "no Irākas kara" rakstījis, sēžot mājās un apkopojot kolēģu materiālus. Vēlāk uzrakstītajā grāmatā Blērs atzīst, ka labākos materiālus sarakstījis kokaīna iespaidā.