Jaunu inficēšanās gadījumu skaits katru nedēļu samazinās un daudzviet sasniedzis nulli, bet ik pa laikam atkal notiek uzliesmojumi un tiek konstatēti jauni saslimšanas gadījumi ārpus zināmo inficēto personu kontaktu sarakstiem, norādīja Nabaro.
Smagākais Ebolas infekcijas uzliesmojums pasaules vēsturē Libērijā un kaimiņos esošajās Gvinejā un Sjerraleonē gada laikā prasījis gandrīz 9000 dzīvību, tomēr eksperti atzīst, ka patiesais mirušo skaits varētu būt daudz lielāks. Tomēr pēdējā laikā inficēšanās tempi šajās valstīs ir samazinājušies.
Libērija cer, ka līdz nākamā mēneša beigām jaunu inficēšanās gadījumu vairs nebūs.
Nabaro norādīja, ka cīņa pret nāvējošo vīrusu jāturpina pat vēl intensīvāk, jo tuvojas lietus sezona, kas raisa bažas par iespējamo situācijas pasliktināšanos.
Vienlaikus viņš norādīja, ka cīņa pret šo epidēmiju devusi vairākas mācības un nākamais solis būtu izveidot Āfrikā līdzīgu iestādi kā ASV Slimību kontroles un novēršanas centrs.
Nabaro atzina, ka bijis nepieciešams pārlieku ilgs laiks, lai sāktu cīņu pret Ebolas vīrusu, un šī situācija ir jāmaina.
Āfrikas Savienības līderi piektdien un sestdien spriedīs par Ebolas vīrusa skarto valstu ekonomisko atveseļošanos, "solidaritātes fonda" izveidošanu un Slimību kontroles un novēršanas centru, kas savā sākotnējā fāzē darbotos kā "agrīnās brīdināšanas sistēma".
Starptautiskā labdarības organizācija Oxfam ir aicinājusi nākt klajā ar "Māršala plānu" Ebolas vīrusa skartajām valstīm.
Pasaules Veselības organizācija (PVO) šomēnes atzina, ka ANO snaudusi Ebolas vīrusa epidēmijas gadījumā, un solīja īstenot reformas, lai novērstu līdzīgas situācijas atkārtošanos nākotnē.