ASV Iekšzemes drošības departamentam neesot informācijas, ka drīzumā tiktu plānoti šāda veida uzbrukumi. Tomēr drošības līmenis ir pastiprināts, jo islāmistu grupējuma Al Qaeda Arābijas pussalā (AQAP) centieni veikt sprāgstvielu implantēšanu teroristu ķermenī ir pastiprinājušies pēdējo mēnešu laikā. Jemenā plašo pret valdību vērsto protestu un cilšu sadursmju dēļ ir iestājies drošības vakuums, tādēļ ekstrēmisti varot darboties ar atraisītākām rokām.
Baltā nama pārstāvis Džejs Kārnijs apgalvo, ka islāmisti aktīvi meklē aizvien jaunus veidus, kā paslēpt sprāgstvielas, lai tās ienestu pasažieru pilnās lidmašīnās, jo pēdējos gados lidostu drošības sistēmas ir piedzīvojušas nozīmīgus uzlabojumus. Viņš stāsta, ka sprāgstvielas var ievietot vēdera dobumā, krūtīs vai sēžamvietā, tomēr Al Qaeda eksperti aktīvi studējot cilvēka anatomiju, lai atrastu citas vietas, kur implantēt bumbas.
ASV Transporta drošības administrācija uzskata, ka teroristiem ideja par spridzekļu implantēšanu radusies pēc tam, kad 2009. gada Ziemassvētkos AQAP savervēts islāmists ar apakšbiksēs paslēptu bumbu neveiksmīgi mēģināja uzspridzināt lidmašīnu, kas no Amsterdamas devās uz ASV pilsētu Detroitu. Terora akts neizdevās, jo sprāgstvielas bija kļuvušas mitras no sviedriem.
Drošības speciālisti apgalvo, ka teorētiski implantēta bumba var strādāt, ja nelielu daudzumu sprāgstvielas ievieto plastikāta apvalkā, bet detonēšanai izmanto šļirci, ar ko apvalkā ievada ķimikāliju sajaukumu.