ANO rezolūcijas projekts tiek izstrādāts, ņemot vērā jau sesto kodolizmēģinājumu un atkārtotus raķešu testus. Turklāt Phenjana jau apgalvojusi, ka izstrādājusi ūdeņraža bumbu un draud ASV ar uzbrukumu.
Tomēr Krievija un Ķīna izteikušās, ka bargākas sankcijas pret Ziemeļkoreju ir bezjēdzīgas.
Līdz ar augustā ieviestajām sankcijām liegts Ziemeļkorejai eksportēt vairākus resursus, ieskaitot ogles, radot Ziemeļkorejai apmēram 1 miljarda ASV dolāru zaudējumus, kas ir apmēram trešdaļa no visa šīs valsts eksporta. Tomēr vairāki tirdzniecības ceļi izolētajai valstij aizvien paliek atvērti.
Pašlaik ASV rosina dažādu naftas produktu piegādes apturēšanu uz Ziemeļkoreju, kā arī apturēt tekstilizstrādājumu eksporta nozari, apturēt Kima un Ziemeļkorejas valdības aktīvus, kā arī liegt valdības pārstāvju un augstākstāvošo ierēdņu ceļošanu. Tāpat piedāvāts aizliegt Ziemeļkorejas darbaspēkam strādāt ārvalstīs.
Jāpiebilst, ka ārvalstīs esošā darbaspēka ieņēmumu daļas iekasēšana un tekstilizstrādājumu eksports ir divi no svarīgākajiem Ziemeļkorejas ienākumu avotiem.
Ierosinājums noteikt šīs bargās sankcijas gan noteikti saskarsies ar asu Krievijas un Ķīnas pretreakciju. Abas valstis piegādā naftu Ziemeļkorejai, un tām arī ir veto tiesības ASNO Drošības padomē.
Savukārt pati Ziemeļkoreja sev raksturīgā manierē solījusi, ka uz jaunām sankcijām atbildēs ar pretuzbrukumu.
Brīnos
Emirs
LV