Vien pāris stundas pēc raķetes izšaušanas atbildes soli spēra Seula, veicot simulētu Ziemeļkorejas elites bunkura bombardēšanu, bet nu līdzīgā mācību uzdevumā Dienvidkorejai pievienojās ASV, demonstrējot savu gaisa spēku jaunāko bruņojumu - daudzunkcionālos kaujas lidaparātus F-35B, kuri bruņojumā pieņemti vien pirms diviem gadiem.
Savukārt B-1B bumbvedējus Ziemeļkoreja aizvien uztver kā stratēģiskos bumbvedējus, kaut ASV gaisa spēki tos vairs neapbruņo ar kodolieročiem.
Dienvidkorejas gaisa spēku pārstāvis raidorganizācijai CNN paziņoja, ka treniņlidojumi ar kaujas munīcijas izmantošanu faktiski veidoti tā, lai demonstrētu Ziemeļkorejai ASV un Dienvidkorejas spējas veikt precīzus triecienus stratēģiski nozīmīgiem mērķiem.
Arī ASV bruņoto spēku Klusā okeāna pavēlniecība norādījusi - šie ir tieši atbildes soļi Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājumam.
Sagaidāms, ka pēc šādas spēka demonstrācijas arī Phenjana nepaliks atbildi parādā.
Trešdien ASV prezidents Donalds Tramps tvītoja, ka ASV ir 25 gadus vedusi sarunas ar Ziemeļkoreju, bet nu secināms, ka "sarunas vairs nav atbilde".
The U.S. has been talking to North Korea, and paying them extortion money, for 25 years. Talking is not the answer!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) August 30, 2017
Kā vēl viens no iespējamajiem atbildes soļiem varētu būt jaunas sankcijas, taču pret to ASV kolēģi Reksu Tilersonu telefonsarunā brīdinājis Krievijas ārlietu minsitrs Sergejs Lavrovs, norādot, ka jebkuras jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju būtu neproduktīvas un bīstamas.