Izraēla uzskata, ka Palestīnas valsts būtu jāizveido tiešu divpusēju sarunu rezultātā, taču aptuveni trīs gadus Palestīniešu pašpārvalde atsakās piedalīties nopietnās sarunās un mēģina panākt atzīšanu ANO. Palestīnieši mēģina izvairīties no sarunām un izveidot valsti, nenoslēdzot mieru ar Izraēlu diplomātiskajā karā. Nav vajadzības atgādināt, ka, mēģinot panākt atzīšanu ANO, tiek pārkāpta Oslo vienošanās, kas aizliedz vienpusēju darbību, lai mainītu Rietumkrasta un Gazas joslas statusu.
Turklāt palestīnieši izvirza arvien vairāk nosacījumu sarunu atsākšanai, tādējādi atklājot, ka nav ieinteresēti tiešās sarunās.
Pirmais palestīniešu nosacījums ir beigt būvēt izraēliešu apmetnes. Tomēr pagātnē palestīnieši ignorēja Izraēlas iniciēto desmit mēnešu moratoriju Rietumkrasta apbūvē. Otrais nosacījums ir tas, ka Izraēlai jāatzīst pat pirms sarunu sākšanas par nākotnes Palestīnas valsts robežām 1949. gada pamiera robežas, kuras kļūdaini tiek sauktas par 1967. gada robežām. Trešais nosacījums ir notiesāto palestīniešu teroristu atbrīvošana no Izraēlas cietumiem.
Palestīniešu pašpārvalde ignorēja arī tā dēvētā Tuvo Austrumu miera kvarteta - ASV, ES, ANO un Krievijas - aicinājumu 23. septembrī atjaunot tiešas divpusējas Izraēlas-palestīniešu sarunas bez kavēšanās vai nosacījumiem. Izraēla atbalstīja šo aicinājumu.
Kamēr Palestīniešu pašpārvalde turpina diplomātisko karu, Hamas kontrolētā Gazas josla ir iesaistīta īstā karā – šaujot ar raķetēm uz Dienvidizraēlas civiliedzīvotājiem.
Tādējādi Izraēla ir spiesta mijiedarboties ar divām palestīniešu grupām: Hamas, kas ar raķetēm apšauda mūsu pilsētas, un Palestīniešu pašpārvaldi, kas vēlas panākt atzīšanu ar starptautisku organizāciju starpniecību.
Vienīgais veids, kā palestīnieši jebkad varēs izveidot valsti, ir tiešas sarunas ar mērķi izbeigt konfliktu ar Izraēlu un nodibināt miera un sadarbības attiecības. Šī iemesla dēļ Izraēla ir atkal un atkal aicinājusi atgriezties pie sarunu galda.
Starptautiskajai kopienai un Baltijas valstīm vajadzētu izskaidrot palestīniešiem, ka bez miera sarunām iztikt nav iespējams.