Britu ieroču ražotāju tur aizdomās par kukuļdošanu
SFO apgalvo, ka BAE maksāja kukuļus, lai panāktu sev labvēlīgu iznākumu ieroču piegādes konkursos Dienvidāfrikā, Tanzānijā, Rumānijā un Čehijā. SFO paziņojis, ka lūgs ģenerālprokurores atļauju nodot lietu tiesā, taču nenosauca konkrētu termiņu. BAE joprojām cer panākt vienošanos ārpus tiesas, kas ir Lielbritānijā reti izmantota prakse.
Bijusī starptautiskās attīstības ministre Klēra Šorta, kura šajā amatā bija Tanzānijas līguma noslēgšanas brīdī 2001.gadā, intervijā BBC teica, ka ieroču industrija bija "bēdīgi slavena savas negausības dēļ". Ministre iebilda pret līgumu un mēģināja to apturēt, taču tas viņai neizdevās.
Viņa norāda, ka dot kukuļus valsts amatpersonai ārvalstīs ir "tāda pati nelikumība, kā tas ir pašu mājās", taču Lielbritānija izceļas ar nespēju šādu praksi apturēt.
BAE ir Lielbritānijas lielākais ražošanas uzņēmums, kura ieroču, tanku un karakuģu rūpnīcās ir nodarbināti 100 000 darbinieku (trešdaļa no viņiem — Lielbritānijā) un kuram ir klienti vairāk nekā 100 pasaules valstīs.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.