Abi audžuvecāki ir Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (United Kingdom Independence Party, UKIP) biedri. UKIP vēlas panākt Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, kā arī prasa ierobežot imigrantu ierašanos valstī. Tā kā pāra audžubērni pēc izcelsmes nebija briti, sociālie darbinieki uzskatīja, ka bērniem nav vēlams atrasties ģimenē, kurā dominē šādi politiskie uzskati.
Laulātais pāris, kurš nav vēlējies publiskot savus vārdus, pastāstīja The Daily Telegraph, ka viņi dzīvo Dienvidjorkšīras grāfistē un abi ir vecāki par 50 gadiem. Septiņu pēdējo gadu laikā dzīvesbiedri periodiski pieņēma audzināšanā bērnus no nelabvēlīgām ģimenēm un tika uzskatīti ar priekšzīmīgiem aizbildņiem. Abi laulātie tā vai citādi snieguši palīdzību kopumā desmit bērniem, pie kam viens bērns ģimenē atradies četrus gadus.
Pēdējos trīs bērnus – divas meitenītes un zēnu – laulātajiem tika lūgts pieņemt audzināšanā 2012. gada septembrī, turklāt steidzamā kārtā. Visi trīs bērni, viens no kuriem bija vēl zīdainis, nāca no nelabvēlīgām ieceļotāju no Austrumeiropas ģimenēm, raksta The Independent. Audžuvecāki ir pārliecināti, ka bērniem pie viņiem klājās labi, un vecākā meitene pat sākusi saukt viņus par mammu un tēti, norāda izdevums.
Tomēr divus mēnešus vēlāk pie pāra ieradās sociālais darbinieks, kurš paziņoja, ka no audzēkņiem nāksies atteikties, jo abi audžuvecāki ir „rasistiskas” partijas biedri (par pāra piederību UKIP sociālajā dienestā uzzināja no anonīmas īsziņas). Pie tam sociālais darbinieks paziņoja, ka pārim sameklēs „piemērotākus” bērnus.
Abi laulātie uzskata šādu rīcību par politiskās diskriminācijas izpausmi. Pāris arī noliedz jebkādu UKIP saikni ar rasistiem un pieprasa, lai Roterhemas (Rotherham) pilsētas padome, kura deva rīkojumu atņemt bērnus, oficiāli atvainotos un atgrieztu audžubērnus. Kā norāda BBC News, atsaucoties uz pilsētas padomes pārstāvi, sakarā ar notikušo jau sākta izmeklēšana.
Roterhemas padomes lēmumu jau ir nosodījuši Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, izglītības ministrs Maikls Govs (Michael Gove), leiboristu līderis Eds Milibends un UKIP vadītājs Naidžels Faredžs (Nigel Farage). Pēdējais uzsvēra, ka, ja valdošie spēki turpinās atsaukties par UKIP kā par rasistisku partiju, tad tos „gaida karš”. Jāpiebilst, ka pēdējos gados strauji palielinās UKIP piekritēju skaits, lielā mērā pateicoties aizvien pieaugošajai britu neapmierinātībai par Lielbritānijas dalību ES.