Šīs valsts mediji ziņo, ka jaunais likums ir tikai daļa no lielāka plāna cīņai ar korupciju un naudas atmazgāšanu. Parlamentārietis Rolands Bīšels (Šveices Tautas partija) pēc likumprojektam labvēlīgā balsojuma atzinis, ka ir gandarīts par iznākumu. "Tas nav ideāls, bet tas ir likums," sacīja Bīšels, kurš aktīvi iestājas par caurskatāmības nodrošināšanu sporta organizācijās.
Zīmīgi, ka likums tehniski neattiecas uz Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) amatpersonām, ko aktīvi mēģināja panākt Bīšels, tomēr viņš norāda, ka daudzi no šiem cilvēkiem ieņem amatus arī FIFA. Tas nozīmē, ka jaunais likums attieksies arī uz viņiem. Arī UEFA amatpersonas pagātnē bijušas iesaistītas vairākos korupcijas skandālos.
Šveicē izmitinājušās 65 starptautiskās sporta federācijas, bet pēdējā laika skaļākie skandāli saistīti tieši ar FIFA lēmumiem piešķirt 2018. un 2022. gada Pasaules kausa futbolā finālturnīru rīkošanu attiecīgi Krievijai un Katarai. Aizdomās par negodīgu rīcību tur piecus šīs organizācijas funkiconārus, arī futbola leģendu Francu Bekenbaueru.