Tā kā autobusu un cita autotransporta piekļuve lidostai bija bloķēta, cilvēki izkāpa no autobusiem un automobiļiem un uz lidostu devās kājām.
Pēc policijas sniegtās informācijas, protestētāji apturēja dzelzceļa satiksmi, uz sliedēm sametot akmeņus, ķieģeļus un dzelzs stieņus.
Protestētāji arī no ugunsdzēsēju šļūtenēm applūdināja vienu no pilsētas dzelzceļa stacijām.
Jau ziņots, ka sestdien Honkongā policija izklīdināja protestētājus, izmantojot ūdens lielgabalus un asaru gāzi.
Protestus Honkongā, kas sākās 9.jūnijā, izraisīja likumprojekts par aizdomās turēto personu izdošanu Ķīnai. Lai gan protestu dēļ Honkongas parlaments likumprojekta izskatīšanu atlika, protesti pārauguši plašā kustībā, pieprasot Pekinai pārtraukt centienus mazināt demokrātiju Honkongā un veikt demokrātiskas reformas.
Protestētāji vēlas, lai no amata atkāpjas Pekinas atbalstītā Honkongas valdības vadītāja Kerija Lama, lai tiek sarīkotas demokrātiskas vēlēšanas, lai tiek veikta neatkarīga izmeklēšana par policijas vardarbību pret demonstrantiem un tiek atbrīvoti protestos iepriekš aizturētie cilvēki.
Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.
ticētājam
ļuļa
Līdzīgi scenāriji ?