J. Arafāta ekshumācija izsaukusi dalītas jūtas palestīniešos, kas mirušo līderi uzlūko kā palestīniešu pretošanās simbolu. «Es to uztveru kā sāpīgu nepieciešamību,» CNN citēja palestīniešu komitejas izmeklēšanas vadītāju Tavfiku Tiravi. «Tas ir nepieciešams, lai noskaidrotu patiesību par prezidenta J. Arafāta nāvi.»
75 gadu vecumā 2004. gadā mirušā līdera ekshumāciju pieprasīja J. Arafāta atraitne, pēc tam kad šī gada vasarā Šveices Lozannas Radiofizikas institūta pētnieki uz J. Arafātam piederējušā apģērba un higiēnas līdzekļiem konstatēja lielu radioaktīvā polonija daudzumu. Institūtam J. Arafāta apģērbu, tradicionālo galvassegu un zobu birstīti izmeklēšanai nodeva telekanāls Al Jazeera, kurš tos saņēma no vīrieša atraitnes. Izmeklēšanā atklāts, ka polonija daudzums pat 10 reižu pārsniedz normu.
Arī agrāk izskanējuši minējumi, ka līderis noindēts. Ārsti toreiz nespēja noteikt, kādēļ J. Arafātam strauji pasliktinājās veselības stāvoklis. Palestīniešu pašpārvaldes pārstāvji J. Arafāta nāvē vainojuši Izraēlas izlūkdienestu Mossad, taču tam nav gūti pierādījumi un Izraēla to noliedz. Izskanējuši arī minējumi, ka J. Arafāts varētu būt miris no AIDS vai noindēts ar kādu citu radioaktīvo vielu.
Kad no mauzoleja Rietumkrasta Rāmallas pilsētā tiks izraktas J. Arafāta mirstīgās atliekas, paraugus analīzēm paņems Francijas, Šveices un Krievijas zinātnieki, lai veiktu neatkarīgu izmeklēšanu, kam jānorāda, vai palestīniešu līderis nonāvēts ar poloniju 210 vai kādu citu dzīvībai bīstamu vielu.
Kā uzsvērusi ziņu aģentūra AP, ekshumācija var nesniegt gaidītās atbildes, vai J. Arafāts noindēts. Polonijs 210 ir viela, kas ātri sadalās, un ekspertu domas dalās, vai mirstīgo atlieku paraugos būs atrodams izmeklēšanai derīgs materiāls.