Organizācija prognozē, ka šāds skaits naftas ieguves lauku kļūtu ekonomiski neizdevīgi, pat ja Brent jēlnaftas cena atgrieztos līdz aptuveni 85 dolāriem par barelu, salīdzinot ar pašreizējo līmeni aptuveni 50 dolāru par barelu apmērā.
"Augstās naftas cenas no 2011.gada līdz 2014.gadam nodrošinājušas operatoriem iespēju pagarināt naftas ieguves lauku darbības mūžu un atlikt ekspluatācijas pārtraukšanu, taču pašreizējais zemais naftas cenu līmenis radījis atklāsmi, ka tas nevar turpināties bezgalīgi," skaidro Wood Mackenzie.
Naftas cenu kritums kopš 2014.gada jūnija par aptuveni 60% jo sevišķi negatīvi ietekmējis novecojošos naftas ieguves laukus un platformas Ziemeļjūrā.
"Šie lauki, kuru ekspluatācija, visticamāk, tiks pārtraukta, ir ekonomiski neizdevīgi bez augstām naftas cenām, lai attaisnotu pieaugošās apkopes izmaksas un ieguves apjoma kritumu, kas nespēj atbalstīt augstās darbības izmaksas," norāda Wood Mackenzie.
Vienlaikus organizācija brīdina, ka zemo naftas cenu dēļ nākamo piecu gadu laikā Ziemeļjūrā varētu tikt aizkavēta vai pat atcelta 38 jaunu naftas ieguves lauku darbības sākšana.