Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 15. novembris
Undīne, Leopolds, Unda

ES nosaka sankcijas pret 11 personām, kas iesaistītas situācijas destabilizēšanā Austrumukrainā

Eiropas Savienība (ES) piektdien paziņoja par sankciju noteikšanu vēl 11 personām, kas saistītas ar krīzi Austrumukrainā.

Minēto personu saraksts sestdien tiks publicēts ES oficiālajā žurnālā, kad jaunās sankcijas arī stāsies spēkā. Personām piemērots ceļošanas aizliegums un iesaldēti līdzekļi.

Līdz ar to kopumā ES sankciju sarakstā iekļautas 72 personas un divi Krimā bāzēti uzņēmumi.

ES diplomāti ziņo, ka sarakstā galvenokārt iekļauti ukraiņu separātisti un daži cilvēki, kuriem ir Ukrainas un Krievijas dubultpilsonība. Pēc diplomātu sacītā, jaunajā sarakstā iekļautas salīdzinoši nenozīmīgas personas.

ES valstu vidū valda krasa nevienprātība par Briseles nākamo soli pret Kremli, un Lielbritānija, Latvija, Lietuva, Polija un Zviedrija uzstāj uz stingrākām sankcijām un to vēršanu pret augstāk stāvošām personām, aģentūrai AFP atklāja diplomāts.

"Daļa no mums apšauba, vai tā ir adekvāta atbilde," sacīja kāds diplomāts no vienas no šīm piecām valstīm.

ES līderi sanāksmē Briselē jūnija beigās vienojās pieprasīt no Krievijas konkrētu soļu izpildi un militārās agresijas apturēšanu pret Ukrainu, pretējā gadījumā draudot ar tā dēvētajām trešās fāzes sankcijām, kas paredz vēršanos pret noteiktiem ekonomikas sektoriem. Tomēr Brisele vilcinās realizēt savus draudus, pagaidām paplašinot tikai sankcijas pret noteiktām personām.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidoja kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Sestdien separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem - Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kijiva: Krievijai izsīkst Irānas dronu rezerves

Irānas dronu rezerves Krievijā, iespējams, izsīkst, un rezultātā ienaidnieka karaspēks spiests vismaz uz laiku samazināt triecienu skaitu, vēsta telekanāls "Mi-Ukraina", atsaucotie...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits