Simtiem policistu nodrošināja kārtību, kamēr strādnieki sāka novākt barikādes, kuras bija paralizējušas Honkongas finanšu centru vairāk kā divus mēnešus.
Protestētāji savu mērķi nav sasnieguši - Honkongas valdība, kuru lielā mērā kontrolē Ķīnas valdība nepiekāpās protestētāju prasībām, un sarunās, kurās piedalījās protestu līderi un valdība, netika atrasti risinājumi.
Protesti sākās septembrī, ka Ķīnas valdība paziņoja, ka 2017. gada Honkongas pārvaldes vēlēšanu kandidātus izvirzīs Pekinā izraudzīta komiteja. Tas izsauca sašutumu, jo faktiski nozīmēja, ka Honkongu pārvaldīs komunistu partijai uzticīgs vadītājs, tādēļ vairāki tūkstoši studentu devās ielās, lai izrādītu neapmierinātību, okupējot Honkongas finanšu rajonu.
Protesta dalībnieki pameta galveno nometni, solot, ka atgriezīsies, ja netiks panākts veids, kā nodrošināt demokrātiskāku vēlēšanu procesu Honkongā. Tāpat protesti līderi norādīja, ka pēdējo mēnešu notikumi ir "aktivizējuši sabiedrību", tie kuri neinteresējās par politiku, tagad ir sākuši "domāt un uzdot jautājumus".
Kopumā protesti bijuši salīdzinoši miermīlīgi, tomēr pēdējo nedēļu laikā notika vairākas sadursmes, kurās policisti pielietoja stekus un asaru gāzi, kā arī protesta sākuma posmā izplatījās video, kurā redzams, ka policisti piekauj rokudzelžos saslēgtu aktīvistu. Novembrī tika paziņots, ka vainīgie policisti ir atstādināti un notiek izmeklēšana.