Tomēr gājiena laikā notika sadursmes starp radikālajiem protestētājiem un policistiem, un tika aizturēti vairāki simti cilvēku.
Organizācija Pilsoniskā cilvēktiesību fronte, kas rīkoja gājienu, paziņoja, ka tajā piedalījušies vairāk nekā miljons cilvēku. Gājienu bija atļāvušas varasiestādes.
Tomēr līdzās gājienam notika policijas sadursmes ar radikālajiem protestētājiem, kas meta degmumbas, cēla barikādes un tās aizdedzināja, kā arī demolēja Starbucks kafejnīcas un bankas HSBC klientu apkalpošanas centrus, jo uzskata, ka šie uzņēmumi simpatizē Pekinai. Policisti pet nekārtību cēlājiem raidīja asaru gāzi un piparu gāzi.
Šīs vardarbības dēļ policija trīs stundas pēc gājiena sākuma lika to pārtraukt.
Avots policijā sacīja, ka aizturēti apmēram 400 vardarbīgo protestētāju.
Kopš jūnija Honkongā notiek protesti, kuros pilsoņi pieprasa plašāku demokrātiju un tiesības.
Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.
Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.