Aizliegums stāsies spēkā pusnaktī (plkst.19 pēc Latvijas laika), bet tas arī jāapstiprina Honkongas likumdošanas padomei, kas to plāno izdarīt 16.oktobrī.
Tiem, kas aizliegumu neievēros, varēs piespriest līdz gadam ilgu cietumsodu un līdz 24 000 Honkongas dolāru (2795 eiro) naudassodu.
Aizliegums ieviests, pamatojoties uz 1922.gadā vēl Lielbritānijas koloniālās pārvaldes laikā pieņemtu likumu, kas piešķir valdības vadītājam ārkārtas pilnvaras.
Lama norādījusi, ka sejas masku aizliegums nenozīmē, ka Honkongā ir spēkā ārkārtas stāvoklis. Viņa sacījusi, ka mērķis ir atjaunot mieru Honkongā, piebilstot, ka sabiedriskās kārtība tikusi apdraudēta.
Honkongā protesti turpinās jau ceturto mēnesi. Demonstrācijas nereti pāraugušas vardarbībā un policija izmantojusi asaru gāzi, gumijas lodes un ūdens lielgabalus.
Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.
Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.
trusis nejaukais
Bet, kā cīnīties pret
Antropologs