Lēmums pieņemts astoņu vecāko ministru forumā, kuru vadījis premjerministrs Benjamins Netanjahu, vēsta sabiedriskais radio.
Šajā pat sanāksmē nolemts, ka Izraēla okupētajā Rietumkrastā un anektētajā Austrumjeruzalemē būvēs 2000 jaunu kolonistu mājokļu. Abi lēmumi pieņemti kā sods par palestīniešu uzņemšanu UNESCO.
UNESCO Ģenerālās asamblejas balsojumā pirmdien Palestīnai piešķirts pilntiesīgas dalībvalsts statuss. "UNESCO Ģenerālā asambleja nolemj uzņemt Palestīnu kā UNESCO locekli," teikts 107 valstu pieņemtajā rezolūcijā. Pret Palestīnas uzņemšanu balsoja 14 valstis, un 52 atturējās.
"Šis balsojums palīdzēs dzēst nelielu daļu no tās netaisnības, kas nodarīta palestīniešu tautai," uzrunājot asambleju, sacīja palestīniešu pašpārvaldes ārlietu ministrs Rijads al Malki.
Par labu Palestīnas uzņemšanai balsoja Francija, kas iepriekš bija paudusi šaubas par šo ierosinājumu, arābu, Āfrikas, Latīņamerikas un Āzijas valstis, ieskaitot Indiju un Ķīnu.
Izraēla, ASV, Kanāda, Austrālija un Vācija balsoja pret, Japāna un Lielbritānija atturējās. Arī Latvija balsojumā atturējās.