No Gazas joslas uz Izraēlu pēdējā laikā vairākkārt palaisti gaisa baloni ar degbumbām, kas Izraēlā izraisījušas krūmāju ugunsgrēkus.
Izraēla savukārt slēgusi preču pārvadājumiem robežu ar Gazas joslu, samazinājusi zvejas zonu Vidusjūrā Gazas joslas piekrastē, kā arī veikusi uzlidojumus Hamas objektiem palestīniešu anklāvā.
"Aizvadītās nedēļas laikā gaisa baloni ar spridzekļiem tika laisti no Gazas joslas uz Izraēlas teritoriju," ceturtdien paziņojumā norādīja Izraēlas Aizsardzības spēki.
"Reaģējot uz to, Izraēlas Aizsardzības spēku reaktīvie iznīcinātāji un tanki Gazas joslā veica triecienus vairākiem Hamas militārajiem mērķiem."
Triecieni vērsti pret militāro kompleksu un novērošanas posteņiem, ko izmanto Hamas kaujinieki, kas šonedēļ arī raidīja raķetes jūrā, norādīja armija.
Avots Gazas joslas drošības struktūrās apliecināja, ka Izraēlas kara aviācijas lidmašīnas veikušas vairākus uzlidojumus Hamas objektiem.
Uzlidojumos nodarīti ievērojami postījumi gan šiem objektiem, gan arī civilistu mājām, tomēr šobrīd nav informācijas, ka uzlidojumos kāds būtu ievainots.
Izraēlas ugunsdzēsības dienests iepriekš ziņoja, ka gaisa baloni ar spridzekļiem valsts dienvidos otrdien izraisījuši 60 ugunsgrēkus, bet trešdien - 24. Neviens cilvēks nav cietis.
Kopš 2008.gada Izraēlas un Hamas starpā bijuši četri kari.
Neraugoties uz pērn panākto panākto pamieru, ko atbalstīja ANO, Ēģipte un Katara, Gazas joslas un Izraēlas starpā ik pa laikam izraisās sadursmes. Lietā tiek liktas raķetes, mīnmetēju šāviņi, baloni ar spridzekļiem.
Gazas joslā ir divi miljoni iedzīvotāju, un vairāk nekā puse dzīvo nabadzībā, liecina Pasaules Bankas aplēses.
Palestīnas eksperti skaidro, ka uzbrukumi no Gazas joslas puses tiek īstenoti, lai vērstu spiedienu pret Izraēlu un panāktu, ka tā dod zaļo gaismu Kataras finanšu palīdzības pārskaitījumiem uz anklāvu.