Kisida teica galveno runu konferencē par Ukrainas atjaunošanu, kuru Japāna organizē kopā ar Ukrainas valdību un biznesa organizācijām. Viņš uzsvēra, ka Japānas publiskā un privātā sadarbība būs ilgtermiņa partnerība, kuras pamats būs iekļaušana, humānisms, tehnoloģijas un zināšanas. Japānas un Ukrainas valdības institūcijas un uzņēmumi parakstīja vairāk nekā 50 sadarbības vienošanās.
Japānas premjerministrs atgādināja, ka Ukrainas attīstības nākotnei ir jāinvestē visās nozarēs un atbalstam ir jāatbilst Ukrainas vajadzībām.
Atbalsts Ukrainas atjaunošanai ir "ieguldījums nākotnē", teica Kisida. "Karš Ukrainā vēl turpinās, un situācija nav viegla. Tomēr ekonomikas atjaunošanas veicināšana ir ne tikai ieguldījums Ukrainas nākotnē, bet arī ieguldījums Japānā un visā pasaulē," viņš paskaidroja.
Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs, kurš vada vairāk nekā 100 cilvēku delegāciju, pateicās Japānai un uzsvēra, ka "Ukraina ne tikai atjaunojas, mēs veidojam jaunus spēles noteikumus, jaunas pieejas". Viņš piebilda, ka "diktatori un potenciālie iebrucēji" visā pasaulē vēro, kā tiek uztverts tas, ka Krievija pārkāpj starptautiskās tiesības.
Kopumā Ukrainas atjaunošanas konferencē Japānā piedalās ap 300 cilvēku un 80 uzņēmumu no abām valstīm.
Abu valstu kopīgajā paziņojumā norādīts, ka Japānas ilgtermiņa atbalsts palīdz Ukrainai sasniegt ekonomisko stabilitāti. Abas valstis arī norādīja uz to, ka ir svarīgi saglabāt stingras starptautiskās sankcijas pret Krieviju. Japāna arī paziņoja, ka sāks sarunas par divpusējā investīciju līguma ar Ukrainu pārskatīšanu un atvieglojumiem Japānas pārstāvju lietišķiem braucieniem uz Ukrainu.
Japāna pauda cerību, ka konference pamudinās starptautisko atbalstu Ukrainai laikā, kad karš ir ievilcies un uzmanība pievērsta arī Izraēlas karam Gazas joslā.
Lai gan konference ir par Ukrainas atjaunošanu un investīcijām, tajā uzmanība pievērsta arī Japānas nacionālajai drošībai.
"Ukraina šodien var kļūt par Austrumāziju rīt," Kisida atkārtoti brīdināja, uzsverot, ka Japānai ir svarīgi skaidri iebilst pret Krievijas iebrukumu un tās vienpusējiem centieniem ar spēku mainīt līdzšinējo situāciju laikā, kad Ķīna palielina savu militāro aktivitāti reģionā.
Japāna pēdējo divu gadu laikā piešķīrusi Ukrainai atbalstu vairāk nekā 11 miljardu eiro vērtībā. Tā pamatā ir bijusi finanšu un humānā palīdzība, kā arī militārais aprīkojums, kas nevar izraisīt letālas sekas.
Japānas valdība ir izvēlējusies septiņas atbalsta mērķa jomas - mīnu un gružu izvešana, humāno un dzīves apstākļu uzlabošana, lauksaimniecība, bioķīmiskā ražošana, digitālā un informācijas nozare, infrastruktūra enerģētikas un transporta nozares, kā arī pretkorupcijas pasākumi.
Japāna sadarbībā ar citām G7 dalībvalstīm cer sasaistīt Tokijas konferenci ar atsevišķu Ukrainas atjaunošanas konferenci, kas jūnijā notiks Vācijā.