Viņš arī komentēja ANO Darba grupa patvaļīgas aizturēšanas jautājumos atzinumu, kurā norādīts, ka Lielbritānija un Zviedrija esot pakļāvušas Asanžu "patvaļīgai aizturēšanai", jo viņš bijis faktiski ieslodzīts Ekvadoras vēstniecībā Londonā.
"Domāju, ka tas bija smieklīgs lēmums," premjerministrs sacīja, uzrunājot parlamenta apakšpalātas deputātus.
"Šeit ir cilvēks, kuram ir izvirzītas neatrisinātas apsūdzības izvarošanā," piebilda Kamerons. "Viņš ir iebarikādējies Ekvadoras vēstniecībā un tomēr apgalvo, ka viņš ir ticis patvaļīgi aizturēts. Vienīgā persona, kas viņu aizturēja, bija viņš pats."
"Viņam tātad ir jānāk ārā no tās vēstniecības un jātiek galā ar aizturēšanas orderi, kas viņam ir izdots," norādīja premjerministrs.
Viņš uzsvēra, ka Asanžam apsūdzības ir izvirzītas Zviedrijā, kuras tieslietu sistēmai ir "laba reputācija".
"Viņam vajadzētu izbeigt visu šo nožēlojamo sāgu," piebilda Kamerons.
Jau vēstīts, ka Zviedrijas prokuratūra otrdien paziņoja, ka joprojām vēlas nopratināt Asanžu Ekvadoras vēstniecības telpās.
ANO Darba grupa patvaļīgas aizturēšanas jautājumos ir nolēmusi, ka Lielbritānija un Zviedrija Asanžu ir pakļāvušas "patvaļīgai aizturēšanai", jo viņš bijis faktiski ieslodzīts Ekvadoras vēstniecībā Londonā.
Grupa arī nospriedusi, ka Lielbritānijai un Zviedrijai ir Asanžam jāmaksā kompensācija par patvaļīgu aizturēšanu.
Zviedrijas prokuratūra piektdien paziņoja, ka ANO Darba grupas lēmums neietekmē izmeklēšanu, kas tiek veikta saskaņā ar Zviedrijas likumiem.
Zviedrijas un arī Lielbritānijas valdība noraidīja grupas spriedumu, un Londona solīja to apstrīdēt.
44 gadus vecais Austrālijas pilsonis Asanžs, kurš kopš 2012.gada jūlija uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, ir atteicies doties uz Zviedriju, lai runātu ar izmeklētājiem par iespējamām apsūdzībām. Asanžs šo lēmumu pamatojis ar bažām, ka Zviedrija viņu izdos ASV, kur viņu varētu tiesāt par simtiem tūkstošu slepenu ASV diplomātiskās un militārās sarakstes dokumentu publiskošanu 2010.gadā.
Pērn augustā iestājās noilgums trim Asanžam 2010.gadā izvirzītām apsūdzībām - par seksuālu uzbrukumu, par nelikumīgu piespiešanu un par seksuālu uzmākšanos. Tomēr Asanžu joprojām var tiesāt Zviedrijā par apsūdzību izvarošanā, kurai noilgums iestātos tikai 2020.gadā - 10 gadus pēc tās izvirzīšanas.
Ekvadora pagājušajā mēnesī "formālu iemeslu dēļ" noraidīja Zviedrijas lūgumu nopratināt Asanžu.